چگونه افراد را استخدام کنیم؟

چگونه افراد را استخدام کنیم؟

اگر در ابتدای راه شروع یک کسب و کار باشید، ایجاد و شکل دهی تیم و گروه اصلی، یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحلی است که باید پشت سر بگذارید. یک تیم خوب می تواند کسب و کار شما را به طرز چشمیگیری رونق بدهد و یک تیم بد به راحتی می تواند شما را ورشکست کند. انتخاب کارمندان مرحله ی بسیار مهمی برای شماست. فاکتورهای زیادی در انتخاب و استخدام یک کارمند، جدا از بحث مهارت و تجربه اهمیت دارند. در این مقاله به مهم ترین مواردی اشاره می کنیم که برای استخدام افراد باید در نظر بگیرید.

مراحل قبل از استخدام:

قبل از اینکه شروع به استخدام کارمند مورد نظرتان بکنید، ۲ مورد مهم را باید به یاد داشته باشید:

۱- به غریزه ی خودتان اعتماد نکنید:

دنیای کسب کار دنیای بزرگی است. هر چیزی ممکن است اتفاق بیافتد. در انتخاب کارمندان حتما سوابق قبلی آن ها را چه در کار و چه در زندگی اجتماعی بررسی کنید. حتما در کنار کپی مدارک، اصل آن ها را هم چک کنید. اعتماد کردن به غریزه در انتخاب افراد می تواند پیامد های جبران ناپذیری برای شما داشته باشد. در حد امکان سوابق افراد را از نظر مصرف سوء مواد مخدر نیز بررسی کنید.

۲- افراد را از نظر روحی بررسی کنید:

امروزه اغلب شرکت های بزرگ و مطرح، چه در ایران و چه در سایر نقاط دنیا، تنها به استفاده از یک فرم پرسشنامه ی کاری و معمول اکتفا نمی کنند. انجام تست های ساده ی روانشناسی مثل تست نقاشی (بررسی خطوط)، تست های تیپ شخصیتی و غیره می تواند به درک بیشتری از فرد مورد نظر منجر بشود.

مراحل استخدام:

۱- تعریف مشخصی برای موقعیت های کاری داشته باشید:

قبل از اینکه درخواست استخدام بدهید، بهتر است اول آنالیز کاملی از شغل داشته باشید. به وسیله ی آنالیز موقعیت های مختلفی که قصد استخدام افراد در آن ها را دارید می توانید وظایف، مسئولیت ها و محدودیت ها، توانایی ها و نتیجه ی نهایی مورد نظرتان از افراد را به طور دقیق مشخص کنید. این کار منجر به یک تعریف دقیق از شغل می شود. داشتن یک تعریف دقیق از کارهای مورد انتظارتان نه تنها به انتخاب صحیح افراد، بلکه به مولد تر بودن کارمندان نیز کمک شایانی می کند.

۲- از چک لیست استفاده کنید:

داشتن یک چک لیست به شما کمک می کند تا فرآیند استخدام را به طور سیستماتیک پیش ببرید. چه خودتان بخواهید فردی را استخدام کنید و چه این کار را به عهده ی مدیران بخش ها بگذارید، داشتن یک لیست تنظیم شده از مراحل استخدام، می تواند در فرآیند استخدام افراد تازه وارد به شما و سایر بخش های شرکت کمک کند.

۳- آیتم های مورد نظر را هوشمندانه انتخاب کنید:

انتخاب سوال های درست به انتخاب فرد درست منجر می شود. بهتر است تهیه ی فرم مربوط به استخدام در هر بخش از شرکت را به افراد متخصص بسپارید. چرا که پرسیدن سوال های اشتباه می توانند منجر به استخدام افرادی بشوند که کمکی به رشد و پیشرفت کار نخواهند کرد. سوال ها باید بر اساس توانایی های شخصی و حرفه ای مورد نیاز در هر پست تعیین بشوند.

۴- رزومه ها را بر اساس شرایط کار مطالعه کنید:

داشتن یک تعریف مشخص از جایگاه شغل و فرد مناسب آن، می تواند در زمان شما صرفه جویی کند. به جای خواندن چندین و چند رزومه و نامه ی درخواست کار، می توانید تنها رزومه هایی را برای مطالعه ی دقیق انتخاب کنید که شرایط اولیه و اساسی مورد نظر شما را دارا هستند.

۵- مصاحبه ی حضوری ترتیب بدهید:

زمانی که رزومه های مورد نظرتان را مطالعه کردید زمان آن رسیده است که به صورت حضوری با فرد واجد شرایط ملاقات کنید. بسیاری از رزومه هایی که کامل به نظر می رسند ممکن است بعد از ملاقات صاحب رزومه، از نظر شما حذف شده محسوب بشوند. با ترتیب دادن یک قرار ملاقات حضوری می توانید متوجه بشوید که فرد مورد نظر با شرایط کاری و فرهنگ سازمانی شما همخوانی دارد یا نه.

۶- فضا را برای معرفی کارمند جدید به دیگران آماده کنید:

معرفی رسمی و غیر رسمی کارمند جدید به دیگر اعضای شرکت، از اهمیت زیادی برخوردار است. از آنجایی که تغییرات در شرکت و حضور یک فرد جدید ممکن است برای بعضی کارمندان تهدید به نظر برسد، بهتر است موقعیت کاری فرد جدید را به طور رسمی به افرادی که با او در ارتباط خواهند بود معرفی کنید. علاوه بر آن باید ملاقات های کوچک و دوستانه ای را ترتیب بدهید تا دیگر افراد شرکت بتوانند با اعضای جدید ارتباط موثر تری برقرار کنند.

2 دیدگاه در مورد “چگونه افراد را استخدام کنیم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *