ایمیل های خوش‌آمد‌گویی سایتتان را با این 5 قالب نمونه، بهینه سازی کنید

ایمیل های خوش‌آمد‌گویی سایتتان را با این ۵ قالب نمونه، بهینه سازی کنید

ایمیل های خوش آمدگویی برای هر سایتی ضروری هستند. چرا که این ایمیل ها به شکل گیری اعتماد منجر می شوند و این اعتماد فاکتور اصلی ایجاد یک رابطه ی قوی با مشتری محسوب می شود. این ایمیل ها نه تنها رابطه با مخاطب را در ابتدا شکل می دهند، بلکه می توانند به ایجاد مشتریان وفادار و بلند مدت کمک کنند. اما محتوا و نوع ارایه ی آن، در یک ایمیل خوش آمدگویی مهم ترین و البته سخت ترین بخش کار است. خصوصا وقتی تلاش زیادی می کنید تا اولین تاثیری که از خودتان در ذهن مشتری می گذارید، بسیار موثر و مثبت باشد. در این مقاله ۵ نوع مختلف از ایمیل های خوش‌آمد‌گویی را معرفی می کنیم که بسیاری از کسب و کارهای معتبر از آن ها استفاده می کنند و شما هم می توانید برای تاثیر گذاری بیشتر، از این قالب ها بهره بگیرید.

ایمیل های خوش‌آمد‌گویی برای موقعیت های بسیار مختلفی به کار می روند. هر کسب و کاری مخاطبان خاص خودش را دارد و به همین دلیل بیش از یک نوع ایمیل خوش‌آمد‌گویی وجود دارد. ۵ نوع اصلی از این ایمیل ها شامل:

۱- محصولات و یا خدمات عمومی:

ایمیل اصلی و پایه، برای خوش‌آمد‌گویی بعد از ثبت نام و بازکردن حساب کاربری، که برای مخاطب از سمت یک کسب و کار، اپلیکیشن و یا وب سایت ارسال می شود.

۲- عضویت خبرنامه:

این نوع خوش‌آمد‌گویی در راستای اهداف بازاریابی است. اهدافی از قبیل: ارسال خلاصه مطالب سایت، مخاطب سازی، تاثیر گذاری بیشتر بر مخاطبان قدیمی و فروش محصولات.

۳- تبلیغ و توسعه ی فردی:

ایمیل های خوش‌آمد‌گویی که از سمت شخص خاصی در یک کمپانی برای افراد ارسال می شوند، از این دسته هستند. که این نوع از ایمیل ها، قالب ایمیل استاندارد برای بسیاری از استارتاپ ها به شمار می آیند.

۴- محتوای رایگان:

بعضی از کمپانی ها برای ارسال مطالب رایگان، به صورت روزانه یا هفتگی از شما درخواست وارد کردن ایمیل را می کنند. این کار برای ایجاد یک تاثیر اولیه ی خوب بسیار موثر است.

۵- دعوتنامه:

زمانی که فردی از اعضای یک گروه یا تیم، برای دعوت دیگران به خدمات و یا محصول خاصی، ایمیل ارسال می کند.

خب، حالا بیایید نگاهی دقیق تر به انواع قالب های ایمیل بیاندازیم.

۵ قالب نمونه برای ایمیل های خوش‌آمد‌گویی:

۱- ایمیل خوش‌آمد‌گویی محصولات و خدمات عمومی:

برای آشنایی بیشتر با این قالب، ایمیل نمونه ای که بعد از باز کردن حساب کاربری در یک اپلیکیشن، برای افراد ارسال می شود را در نظر می گیریم. ایمیل خوش آمد گویی اپلیکیشن ها معمولا کوتاه و شامل تمام نکات اصلی مورد نیاز کاربر است. این ایمیل به شما می گوید که هدف این اپلیکیشن چی است، چگونه می تواند به شما کمک کند و نحوه ی دقیق استفاده از آن چی است. برای انتخاب عنوان چنین ایمیلی، می توانید از ایده های زیر کمک بگیرید:

  • به اپلیکیشن (نام اپلیکیشن) خوش آمدید.
  • ممنون از اینکه به ما ملحق شدید. برای شروع آماده اید؟
  • به نسخه ی رایگان اپلیکیشن خوش آمدید.
  • (نام فرد) عزیز، از آشنایی با شما خوشبختیم!

قالب اصلی یک ایمیل عمومی باید به صورت زیر باشد:

{خوش آمد گویی}

به طور مثال: به خودساخته خوش آمدید. ممنون از اینکه به ما ملحق شدید. از اینکه اولین قدم را برای پیشرفت برداشته اید به شما تبریک می گوییم.

{ما کی هستیم؟ هدف ما چی است؟ چه کمکی به شما می کنیم و چگونه به شما کمک می کنیم؟}

توضیحاتی در رابطه با عناوین بالا بر اساس اهداف و ماموریت خدمات و محصولاتتان ارایه بدهید و به طور واضح برای مخاطب توضیح بدهید که چگونه می تواند از خدمات شما بهره ببرد.

{قدم بعدی چیست}

در این قسمت، قدم نهایی که به مخاطب کمک اصلی را می کند مشخص می کنید. مثلا این قدم ممکن است دانلود اپلیکیشن شما، تماشای یک ویدیوی معرفی و یا هر چیز دیگری باشد.

{راهنمای استفاده از خدمات/محصولات}

می توانید پی دی اف راهنما را برای دانلود قرار بدهید و یا لینکی به صفحه ی راهنمای کار با برنامه بدهید.

{راه های ارتباطی}

در این قسمت می توانید راه های ارتباطی با مشتریان و مخاطبتان را مشخص کنید.

مثلا: سوالی دارید؟ برای ما ایمیل ارسال کنید. ما برای کمک به شما آماده ایم.

و در آخر از جملات مخصوص پایانِ نامه و ایمیل، به همراه ذکر نام اپلیکیشن یا سایت استفاده کنید.

۲- ایمیل خوش‌آمد‌گویی عضویت در خبرنامه:

در این نوع از ایمیل ها، مهم ترین اطلاعات باید در ابتدای ایمیل قرار بگیرد و به مخاطب بگوید که قرار است با چه محتوا و ایمیل هایی روبرو بشود. افراد به دلایل مختلفی برای دریافت خبرنامه عضو می شوند و این وظیفه ی شما است که این اهداف مختلف را به محتوایی مشترک تبدیل کنید تا مخاطب، ایمیل های شما را در لیست اسپم قرار ندهد. می توانید در چنین ایمیل هایی به پر بازدید ترین مطالب سایت لینک بدهید و یا کد تخفیف و دانلود رایگان، برای برخی از محصولاتتان به عنوان خوش آمد گویی در این ایمیل در نظر بگیرید.

یکی از کارهایی که می توانید برای گرفتن نتیجه ی بهتر در این سبک از ایمیل انجام بدهید، کاری است که بیشتر شرکت ها و وب سایت ها آن را نادیده می گیرند. می توانید به معرفی و دادن اطلاعات بیشتری درباره ی کمپانی و سازمان صاحب وب سایت بپردازید و به این ترتیب خودتان را از دیگران متمایز کنید. چند ایده ی ساده ی زیر را برای ارایه در ایمل تان در نظر بگیرید:

  • قرار است در این خبرنامه ها چه نوع محتوایی ارایه بشود؟
  • خبرنامه در چه بازه های زمانی ای ارسال می شود؟
  • آیا بهترین مطالب سایت و یا پیشنهادات رایگان و کد تخفیف را در ایمیل هایتان قرار خواهید داد؟

قالب ایمیل خوش آمد گویی عضویت در خبرنامه:

{خوش آمد گویی}

{مشخص کردن انتظاراتی که مخاطب باید از ایمیل هایتان داشته باشد + فواصل زمانی ارسال ایمیل و نوع محتوا}

{معرفی کمپانی و اهداف آن}

{برترین مقالات سایت/ کد تخفیف و یا دانلود رایگان یک محصول}

{راه های ارتباطی}

{راه های لغو دریافت خبرنامه}

۳- ایمیل خوش‌آمد‌گویی در تبلیغات شخصی:

ایمیل خوش آمد گویی فردی، که از سمت شخص خاصی برای مخاطب ارسال می شود، می تواند بعد از ۱۰ روز از ایمیل خوش آمد گویی عمومی ارسال بشود. اگر محصولی را ارایه می کنید، می توانید این ایمیل را یک روز بعد از خرید محصول توسط مشتری، برای او ارسال کنید. این نوع ایمیل حس خاص بودن را به مشتری القا می کند و نشان می دهد که ایمیل شما واکنشی به آن شخص خاص بوده است.

در چنین ایمیل هایی می توانید کوپن و کد تخفیفی را برای خرید های بعدی هم ضمیمه کنید و به این ترتیب مشتری را برای خرید بیشتر تشویق کنید. هدف از ارسال چنین ایمیل هایی، تشویق مخاطب به ارایه ی بازخورد و پیشنهاد و انتقاداتی است که بتواند به کسب و کار شما کمک کند.

قالب ایمیل های خوش آمد گویی شخصی:

{خوش آمد گویی}

خودتان و سمتی که در شرکت دارید را معرفی کنید. از طرف خودتان به مشتری خوش آمد بگویید و از او برای پیوستن به تیم تان تشکر کنید.

{توضیح ماموریت و هدف شرکت با مخاطب قرار دادن مشتری}

{پیشنهاداتی برای استفاده ی بهتر از خدمات شرکت و یا ارایه ی دفترچه ی راهنما و اطلاعات کامل}

{راه های ارتباطی برای ارایه ی بازخورد و حمایت}

{درگیر کردن مخاطب با طرح یک پرسش یا پیشنهادی تشویق کننده برای ادامه ی ارتباط}

۴- ایمیل خوش‌آمد‌گویی محتوای رایگان:

یکی از اشتباهات رایج در ارسال چنین ایمیل هایی، قرار دادن لینک دانلود پی دی اف، کتاب، راهنما و هر چیز رایگان دیگری به همراه تشکری کوتاه است. این محتوای کم، برای اولین تاثیری که بر مخاطب می گذارید چندان موثر نخواهد بود. چیزی که تاثیر ایمیل شما را بیشتر می کند این است که مرحله ی بعد از ارسالِ آن محصولِ رایگان را مشخص کنید. مثلا مخاطبتان قرار است ایمیل های بیشتری از شما دریافت کند؟ در ادامه ی این محصول رایگان می تواند محصولات مشابه را بخرد؟ از آن ها می خواهید که محصول رایگان را به اشتراک بگذارند؟ و یا هر چیز دیگری که پاسخی برای «بعدش چی؟» باشد.

قالب ایمیل محتوای رایگان:

{خوش آمد گویی و تشکر به همراه لینک دانلود محصول رایگان}

{توضیح مراحل بعدی یا همان بعدش چی؟}

به طور مثال: از این پس ایمیل هایی در رابطه با محتوای پی دی اف دانلود شده و مقالات مرتبط را دریافت می کنید که می توانند کمک موثری برای پیشرفتتان باشد. (حتما گزینه ای برای عدم دریافت این ایمیل ها نیز قرار بدهید)

باقی مراحل را مانند قالب های قبلی، با معرفی شرکت، راهنما و قرار دادن راهی برای تماس و بازخورد پیش ببرید.

۵- ایمیل خوش‌آمد‌گویی دعوتنامه:

از آنجایی که این ایمیل ها برای اولین آشنایی با برند و خدمات شما برای افراد ارسال می شوند، مهم است که بسیار واضح و تاثیر گذار باشند. این ایمیل باید شامل سه گزینه باشد: چه کسی این ایمیل را ارسال کرده است؟ شما چه شرکتی هستید و چه کمکی می توانید به مخاطب تان بکنید؟ مراحل بعدی چیست؟ در چنین ایمیل هایی، ایجاد اعتماد در مخاطب اهمیت زیادی دارد.

مثال قالب ایمیل خوش آمد گویی دعوتنامه:

{خوش آمدگویی و دعوت شخص برای ملحق شدن به شرکت یا خدمات}

{چه کسی هستید؟ کارتان چیست؟ و چرا مخاطب باید به خدمات شما جذب بشود؟}

{مراحل بعدی- می تواند شامل ساخت اکانت و قرار دادن لینکی به عنوان راهنمای ساخت حساب کاربری باشد}

{ویدیو، تصویر و یا پی دی اف راهنمای شروع به کار با سایت}

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *