با 4 شغل اینترنتی پولساز آشنا شوید

 با ۴ شغل اینترنتی پولساز آشنا شوید

پول تو جیبی بیشتری می خواهید؟ می توانید در کافی شاپ و یا رستوران ها شیفت های کاری بردارید یا حتی یک خانه ی دلقک اجاره کرده و روی جشن های تولد بچه ها کار کنید. یا می توانید تنها روی کاناپه خود لم داده و لپ تاپتان را باز کنید. خیلی خوب، این کار دقیقا  به آسانی نیست. اما به لطف شکوفایی اقتصاد چرخشی و دسترسی فراوان به اینترنت، فرصت های بیشتری نسبت به قبل وجود دارند که فقط نشسته و شاهد پولسازی در خانه تان باشید. برای شروع به کسب و کار اینترنتی به صورت دورکاری (فریلنسری) ، این پنج حرکت مربوط به دنیای دیجیتال را بررسی کنید. ممکن است که کمی غیر معمول باشند، اما نیاز به مهارت خاصی ندارند، کاملا قانونی هستند و می توانند منافع مالی شما را افزایش دهند.

مهارت های خود را به فروش برسانید

بسیاری از سایت های دورکاری وجود دارند که مردم استعدادهای خود را در آن ها به فروش می گذارند. اما فیور ((fiverr درست همان جایی است که به لطف میلیون ها کاربر می توانید در آن خدمات خود را به فروش برسانید. ایمی انگو، استراتژیست توسعه کسب وکار و بازاریابی سایت فیور می گوید: «به جای عمل کردن به عنوان یک بازار کارگری، فیور مانند یک سامانه مربوط به تجارت الکترونیک عمل می کند، جایی که خدمات مانند محصولات پیشنهاد می شوند. این مساله کنترل چیزهایی که فراهم خواهید آورد و تعیین میزان قیمت را آسان می نماید.»

در ایران نیز سایت های فریلنسری زیادی مشغول ارائه خدمات به صورت دورکاری هستند. از این میان می توان به پونیشا و پارسکدرز، دو سایت معروف و سابقه دار ایرانی اشاره کرد. در این سایت ها تقریبا برای هر مهارت قابل انجام به صورت دورکاری، بازار تقاضایی هم وجود دارد، از طراحی گرافیک و توسعه ی وب سایت گرفته تا تایپ و ترجمه و عکاسی و… .

در این سایت ها معمولا برای ارسال پیشنهاد انجام کار و فروش خدمات و حتی ارسال درخواست نیروی کار باید مبلغی پرداخته شود. شروع قیمت گذاری خدمات هم متفاوت است. مثلا در پونیشا از ۳۰ هزار تومان آغاز می شود و در پارسکدرز از ۵ هزار تومان. بعد ازتحویل کار، خریدار با ثبت امتیاز و نظر خود به فریلنسر اعتبار و شهرت می بخشد.

امکان کار و فعالیت در سایت های دورکاری به عنوان شعل دوم و حتی سوم فراهم است. با این حال برخی از فریلنسرهای حرفه ای، فعالیت فریلنسری خود را به عنوان شغل اصلی انجام می دهند و در آمد سالیانه نسبتا زیادی هم کسب می کنند.

برای گشت و گذار اینترنتی پول دریافت کنید

آن را ارزیابی موتور جستجو می نامند، و اگر شما به طور مرتب در زمان فراغت خود مشغول پرسه زنی در اینترنت باشید این برایتان یک کار دلپذیر خواهد بود. موضوع چیست؟ جستجوی گوگل ((google بالای ۲۲ درصد، یاهو (yahoo) بالای صفر درصد و بینگ  (bing)به ندرت روی یک الگوی پیچیده نتایج دقیقی فراهم می نمایند. اما آن ها همین طور نتایج را به وسیله ی انسان ها نشان می دهند تا از مرتبط بودن آنها اطمینان حاصل شود. برای مثال، اگر عبارت «طرز تهیه ی نان موزی» را تایپ کنید، موتورهای جستجو نخست باید دستوالعمل هایی از سایت های عمده را نشان دهند. مطالب وبلاگ های کوچکتر یا دستورالعمل های مربوط به سایر دسرها مانند نان کدوی سبز باید در آخر فهرست آورده شوند. به عنوان ارزیاب موتور جستجو، از شما خواسته می شود که کلمات یا عبارات خاصی را در موتور جستجو وارد کنید، سپس میزان مناسب بودن و آگاهی دهندگی سایت های نشان داده شده را مورد بررسی قرار دهید.

موسسات لیپ فورس (LeapForce) و آپن باتلر هیل ( ( Appen Butler Hilدو موسسه ی عمده هستند که ارزیابان موتور جستجو را استخدام می کنند. (آپن همینطور ارزیابان رسانه های اجتماعی را هم استخدام می کند که به کار تجزیه و تحلیل مرتبط بودن اخبار رسانه های اجتماعی شرکت می پردازند). آپن کارمندان بالقوه ای دارد که یک تقاضا نامه را کامل می کنند. (آزمایشات مبتنی بر پروژه و تست های تسلط زبانی هم ممکن است لازم باشند)، و لیپ فورس از افراد برگزیده می خواهد که یک امتحان سه بخشی ارزیابی صلاحیت را بگذرانند. هر دوی شرکت ها همین طور از شما می خواهند که یک رایانه ی جدید، تلفن هوشمند، اینترنت با سرعت بالا، نرم افزار ضد ویروس، سیستم های عامل خاص داشته باشید و کمی هم دانش در مورد اینترنت. اگر چه سایت ها میزان دستمزدها را برای عموم فاش نمی کنند، سایت شغل یابی گلاس دور نرخ ساعتی آنها را بین ۱۳ تا ۱۴ دلار تخمین می زند. این کار خیلی هم ثابت نیست اما می تواند یک کار قابل قبول باشد.

تدریس و آموزش آنلاین انجام دهید

سایت های اینترنتی تدریس خصوصی  مانند تیوتر و اسکولی به دنبال افراد صبورو خلاق هستند که تمایل دارند تا از هوش خود در یک مکان خاص علمی برای کمک به بچه مدرسه ای ها، دانشجویان، و بزرگسالان جهت تسلط به آن موضوع خاص استفاده نمایند. برای استخدام شدن یک فرم تقاضا نامه را پر کرده و یک آزمون برای بررسی دانشتان انجام می دهید. دکتر سیندی هامن فارار مدیر ارشد بخش تدریس خصوصی آکادمیک در سایت تیوتر می گوید: «اگر در آزمون پذیرفته شوید، وارد یک جلسه ی شبیه سازی شده با حضور یک معلم خصوصی با تجربه می شوید که نقش یک دانش آموز را بازی می کند و خلاقیت، هم حسی، و مهارت های تدریس شما را مورد ارزیابی قرار می دهد. ما به دنبال کسانی هستیم که حوزه ی علمی خود را می شناسند وکسانی که می توانند آن را به بخش های کوچکتر تقسیم نموده و به طور موثری ارتباط برقرار نمایند».

به محض وارد شدن، با دانش آموزی جفت می شوید که می تواند پرسش ها، مقالات، یا مشکلات تکالیفی که در موردشان به کمک نیاز دارد را بفرستد.شما باهمدیگر در یک کلاس اینترنتی کار می کنید، فایل های خود را رد و بدل کرده و با استفاده از یک تخته سفید (وایت برد) مشترک به بحث می پردازید. کار نیمه وقت است و این شمایید که ساعات مناسب خودتان را تعیین می کنید. سایت جستجوی مشاغل گلاس دور GlassDoor)) تخمین می زند که معلمان در سایت تیوتر ساعتی ۹ تا ۱۴ دلار کسب می کنند. فارار می گوید:«با توجه به ترکیب موضوعی و تعداد ساعات کاریتان شما می توانید ماهانه ما بین چندصد دلار تا چند هزار دلار پول کسب کنید». نرخ های سایت شگ از ساعتی ۲۰ دلار شروع می شوند که تخمین زده می شود معلمان خصوصی  می توانند تا ۱۰۰۰ دلار در ماه کسب نمایند. بر اساس آمار گلاس دور نرخ های سایت وایزانت از ساعتی ۲۴ دلار تا ۳۶ دلار است.

شاید کار در سایت های مذکور برای کاربران ایرانی چندان ممکن نباشد. اما با این حال کاربرانی که تمایل به انجام این کار دارند می توانند در سایت های تدریس آنلاین نظیر فرادرس و فرانش و بسیاری دیگر از استارتاپ ها و سایت های تازه تاسیس به آموزش بپردازند.

اگر سایت یا وبلاگ دارید تبلیغ کنید

سایت های بسیار زیادی در دنیا وجود دارند که به ازای هر کیک بر روی تبلیغی که در سایت یا وبلاگتان نمایش می دهند مبلغی را به حسابتان واریز می کنند. این مبالغ با توجه به سایت ارائه کننده خدمات تبلیغات کلیکی و همچنین نوع تبلیغ متفاوت است. برای مثال در ایران از حدود ۱۰ تومان برای هر کلیک تا حدود۲۵۰ تومان می توان تبلیغ دریاف کرد. برای آشنایی بیشتر با این گونه سایت ها کافی است عبارت «تبلیغات کلیکی» را در گوگل جستجو کنید.

همچنین اگر شما صاحب سایتی قدرتمند در هر زمینه ای هستید و به اصطلاح رنک بالایی دارید (عدد رنک به سمت یک نزدیک تر می باشد). این شانس را دارید که از دیگر سایت ها تبلیغات دریافت کنید و به ازای نمایش تبلیغات در بازه زمانی خاصی پول دریافت کنید. اگر رنک سایت شما زیر ۱۰۰ باشد، تا چندین میلیون در ماه شانس درآمدزایی خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *