جذب نسل z

چگونه نسل z را به کسب و کار خود جذب کنیم؟

بهترین کسب‌و‌کارها آنهایی هستند که بیشتر از بقیه با مشتریانشان همگام و همراه هستند و بخوبی می‌دانند مشتری امروزشان چه تفاوتی با مشتریان دیروزشان دارد. در این دوران که صحبت از نسل Z می‌شود اهمیت همگامی با تغییرات مشتریان بسیار حیاتی‌تر است. نسل Z نسلی است که همزمان با تلویزیون یا حتی قبل‌تر از آن با اینترنت آشنا شده است. اغلب، سال تولد این نسل را از ابتدای دهه آخر قرن بیستم می‌دانند.

چگونه نسل z را به کسب و کار خود جذب کنیم؟

اگر کسب‌و‌کاری دارید یا به دنبال راه‌اندازی کسب‌وکار خود هستید و هنوز به راه‌های جذب نسل z به کسب و کار خود فکر نکرده‌اید بهتر است هر چه زودتر به کار بیفتید. البته که جذب نسل Z و درک نیازهای آنها کاری ساده نیست اما این، تنها مشکل شما نیست و شرکت‌های بزرگ نیز با آن روبرو هستند. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها از توصیه‌های مارکترهای جوان استفاده می‌کنند، کسانی که خود، نسل z  به حساب می‌آیند و چه کسی بهتر از آنها برای کشف راه‌های جذب نسل Z ؟

دو تن از موفق‌ترین مارکتر های نسل Z، کانور بلیکری (Cannor Blakery) 17 ساله و دیپ پاتل (Deep Patel) 18 ساله هستند. دو فرد جوان اما پخته‌ای که چند سالی هست که به شرکت‌های Fortune 500 مشاوره می‌دهند. این دو کاملاً با طرز فکر و مدل ذهنی نسل Z آشنا هستند و خود آنها از بچگی به کارآفرینی مشغول بوده‌اند. از این مهم‌تر، بخوبی راه جذب نسل Z و ایجاد ارتباط با آنها را می‌دانند.

در حال حاضر مطالب کمی در مورد مارکتینگ شرکت‌ها برای نسل Z در فضای اینترنت وجود دارد. به همین دلیل بلیکری و پاتل مشغول آماده کردن آموزش‌هایی در مورد راه‌های جذب نسل Z به کسب و کارها هستند. در این مقاله به ۸ شیوه خلاقانه برای جذب نسل Z که از صحبتهای بلیکری و پاتل به دست آمده است، می‌پردازیم.

۱- از اینفلونسر مارکتینگ استفاده کنید

نسل Z کسانی هستند که همزمان با ابتدایی‌ترین چیزها یک گوشی موبایل هم در دستشان گذاشته‌اند که با آن بازی کنند. به دلیل آمیخته شدن زندگی آنها با موبایل و اینترنت، رابطه محکمی بین آنها و اینفلونسرهای موردعلاقه‌شان در کانالهای مختلف مانند یوتیوب، اینستاگرام، فیسبوک و … وجود دارد.

این ارتباط شاید از هر ارتباط دیگری در طول تاریخ قوی‌تر است. در نتیجه آن، نسل z کاملاً با اینفلونسرهای خود آشناست. هر روز از طرق مختلف با آنها ارتباط دارد و احساسات نقشی اساسی در این ارتباطات دارد.

این موضوع، فرصتی استثنایی برای برندها به وجود آورده تا با ایجاد همکاری و شراکت با اینفلونسرها و استفاده از اینفلونسر مارکتینگ به جذب نسل z بپردازند. اگرچه این ارتباط به تنهایی کافی نیست اما راه بسیارخوبی برای دستیابی به تعداد بی‌شمار مشتریان نسل z محسوب می‌شود.

۲- به دات کام متکی نباشید!

نسل Z خیلی کمتر از نسل Y به جست و جو در وبسایت شرکت‌ها علاقه مند است. آن‌ها بیشتر، علاقه مند به گشت و گذار در پلتفرم‌های اجتماعی هستند. نکته اصلی این است که برای آنکه در مسیر دید نسل Z قرار بگیرید باید بدانید آنها کجا به دنبال یافتن راه حل نیازهای خود می‌گردند. به احتمال زیاد این روش‌ها متفاوت از روش‌های گذشته هستند.

۳- از محتوای بصری استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در جذب نسل Z باید به آن توجه کرد این است که بازه زمانی توجه یا چیزی که attention span خوانده می شود، برای نسل z تفاوتی چشمگیر با نسل‌های پیشین دارد. این به معنای آن است که این نسل مدت زمان کم‌تری می‌تواند بصورت متمرکز روی یک موضوع باقی بماند. کسب‌و‌کارها باید این نکته را در نظر داشته باشند و سعی کنند محتوایی تولید کنند که درک آن نیاز به زمان زیاد نداشته باشد.

گیف‌ها ابزاری عالی برای انتقال پیام بصورت موجز و مؤثر هستند. حجمشان کم است و در پلتفرم‌های مختلف قابل ارسال هستند. گیف‌ها و کلیپ‌های کوتاه بخاطر ساختار کوتاه و مؤثرشان راهی عالی برای جذب نسل Z هستند.

۴- در کیفیت محصول خود کم کاری نکنید

اگرچه در نکته ۳ گفتیم که نسل z صبر و حوصله کمتری از مشتری‌های قبلی دارد اما در کنار این، چشم و گوش آنها در تشخیص کیفیت بسیار تیز است. اعتماد آنها به شما مستقیماً به کیفیت محصولتان بستگی دارد. دیگر مانند قبل نمی‌توان با تبلیغات پرفشار ضعف کیفیت محصول را جبران کرد. بنابراین فقط، به اصطلاح “باحال بودن” محصول کافی نیست. مشتری نسل z آنقدر اطلاعات در اختیار دارد که هزینه و کیفیت محصولتان را با هم مقایسه کند تا ببیند خرید محصول به‌صرفه است یا نه.

۵- آنلاین و آفلاین دو روی یک سکه هستند

برای نسل Z هیچ تفاوتی بین حضور آنلاین و آفلاین شما ندارد. همانقدر که هنگام مراجعه حضوری از شما انتظار برخورد مناسب دارند، در فضای آنلاین هم انتظار دارند به باخوردها، کامنت ها و پیشنهادهای آنها توجه کنید.

در خیلی از موارد ارتباطات آنلاین آنها قوی‌تر از ارتباطات فیزیکی‌شان است. موفق‌ترین شرکتها در جذب نسل Z شرکت‌هایی هستند که هیچ تفاوتی بین ارتباطات آنلاین و آفلاین خود با مشتریانشان قائل نیستند.

۶- عوامل مؤثر در تصمیم گیری نسل Z را بشناسید

تحقیقات نشان می‌دهد مهمترین عامل مؤثر در خریدهای بزرگ بیش از نصف افراد نسل Z، قیمت محصول است.

عامل دوم به درد بخوری محصول یا کیفیت آن است. نسل z مشتریانی سخت‌گیر هستند اما اگر از قیمت و کیفیت محصولتان راضی باشند جزء ارزشمندترین و وفادارترین مشتریانتان خواهند بود.

۷- بین همه فعالیت هایتان باید انسجام و سازگاری برقرار باشد

سازگاری و انسجام در مواجه با نسل Z فوق‌العاده حائز اهمیت است چرا که این افراد بسیار تیز و سخت‌گیر هستند. تصور نکنید که برخورد نامناسب شما در مواجه با یک مشتری نسل Z ناراضی، یک رفتار عادی برای او خواهد بود.  آن‌ها همه فعالیت‌ها و برخوردهای شما را به یاد خواهند داشت. این ویژگی هم خوب است و هم بد. خوب است چون نقاط قوت شما را ارج خواهند نهاد و بد است چون نقاط تاریک مانند برخورد بدتان را از یاد نخواهند برد. به همین دلیل یکی از کلیدی‌ترین عوامل در رابطه با جذب نسل Z، رعایت سازگاری و انسجام بین همه فعالیتهای آنلاین و آفلاین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *