افزایش مخاطب از طریق ایمیل مارکتینگ

راهکارهایی برای افزایش مخاطب از طریق ایمیل مارکتینگ

همان طور که می دانید، ایمیل مارکتینگ به شاخه ای از بازاریابی گفته می شود که از طریق ارسال ایمیل به مخاطب صورت می گیرد. امروزه اکثر شرکت ها و برند های مطرح داخلی و خارجی از این روش در کنار سایر روش های بازاریابی بهره می برند. اما موفقیت در این زمینه نیازمند رعایت یک سری اصول و راهکارهایی است که می توانند در نتیجه ی نهایی تاثیر زیادی بگذارند. اگر تا به حال نتیجه ی دلخواهتان را از ایمیل مارکتینگ نگرفتید، به تازگی قصد دارید این شاخه از بازاریابی را به کار بگیرید و یا قصد دارید بازخوردی که از ایمیل مارکتینگ دریافت می کنید را بیشتر و بهتر کنید، این مقاله برای شماست.

۱- از اسامی استفاده کنید:

مخاطب قرار دادن مشتری بدون بردن نام آن ها این ذهنیت را در مخاطب ایجاد می کند که یکی از هزاران نفر دریافت کننده ای است که حتی هویتش برای شرکت ارسال کننده ی ایمیل مشخص نیست. به این فکر کنید که خودتان در صورت دریافت چنین ایمیلی چه واکنشی دارید. اکثر ما این ایمیل های تبلیغاتی بی نام و نشان را بدون خواندن حذف می کنیم. به جای ارسال ایمیل های گروهی سعی کنید متن ایمیل را برای سلیقه های مختلف تا حدودی تغییر بدهید و آن را شخصی سازی کنید. مخاطب تنها در صورتی به سمت خدمات شما کشیده می شود که به او احساس خاص و مهم بودن بدهید.

۲- فرآیند بازاریابی را بر اساس سلیقه ی مخاطب اجرا کنید:

سلیقه ی مخاطب و در نظر گرفتن علایق او یکی از مهم ترین اصول بازاریابی در دنیای امروز است. اصلی که کمپانی های بزرگی مثل گوگل از آن استفاده ی بسیاری می برند. بر اساس همین علایق شخصی است که گوگل پیشنهاداتی را به شما می دهد، در اینستاگرام عکس های خاصی برایتان نمایش داده می شود و یا تبلیغات خاصی را به وفور می بینید. بر اساس دنبال کردن روند رفتاری و علایق مشتری تان می توانید کانال های بازاریابی را به صورت هدفمند ایجاد کنید تا بیشترین نتیجه را بگیرید.

۳- نتایج را بررسی کنید:

بعد از اجرای هر کمپین تبلیغاتی باید نتایج را بررسی کنید. پلتفرم های آنلاین مختلفی برای این کار وجود دارند که می توانید از آن ها کمک بگیرید. چیزی که اهمیت دارد این است که ببینید هر کمپین اجرا شده تا چه اندازه بسته به اهداف شما موفق عمل کرده است و چه درصدی از فروش کل مجموعه را به خودش اختصاص داده است. از این طریق می توانید در طراحی و اجرای کمپین های آینده، هوشمندانه تر عمل کنید و سریع تر به نتایج مورد نظرتان برسید.

۴- مخاطب را بمباران نکنید:

درست است که مخاطبی که برای دریافت ایمیل از سمت شما فرمی را پر کرده است، علاقمند است که اخبار مختلف کمپانی شما را دریافت کند. اما هرگز نباید مخاطب را تحت بمباران اطلاعاتی قرار بدهید. دریافت حجم زیادی از ایمیل های روزانه می تواند مخاطب شما را خسته و نسبت به خدماتی که ارایه می دهید بی علاقه کند. بهترین کار این است که با بررسی تاثیر کمپین ها و در نظر قرار دادن رفتار هر مشتری نسبت به آن کمپین و خبرنامه، میزان و نوع اطلاعات ارسالی را شخصی سازی کنید. اگر مشتری شما برای خبرنامه ی هفتگی فرمی را پر کرده است، هرگز بیش از یک بار در هفته ایمیلی برای او ارسال نکنید. با ایجاد فاصله های زمانی منظم، مزاحمتی برای مخاطبتان ایجاد نخواهید کرد. برنامه ی زمانی ارسال ایمیل را بر اساس بازخوردی که از مشتریان می گیرید تنظیم کنید.

۵مشکل تبلیغ زدگی مخاطب را حل کنید:

آیا می دانستید که به طور میانگین ۵۴ درصد از حجم ایمیل های دریافتی روزانه ی هر فرد، ایمیل های تبلیغاتی است؟

تعجبی ندارد که بیشتر افراد ایمیلی را بدون خواندن آن حذف می کنند. مردم از دریافت ایمیل های تبلیغاتی سطح پایین خسته شده اند. اما شما می توانید خودتان را از دیگر کمپانی ها جدا کنید و با احترام به زمان و سلیقه ی مخاطب، خودتان را در نظر مخاطبتان بالا ببرید. به طور مثال می توانید با ارسال فرمی به مخاطبتان از طریق ایمیل، از او بخواهید مشخص کند که دقیقا با چه فاصله ی زمانی ای مایل به دریافت ایمیل از سمت شما است و یا مشخص کند که دقیقا به کدام بخش خدمات شما علاقه ی بیشتری دارد و می خواهد از آن باخبر باشد.

۶- ایمیل ها را برای گوشی های هوشمند بهینه سازی کنید:

امروزه بیشتر افراد از طریق گوشی های هوشمند به اینترنت وصل می شوند. اگر ایمیل ارسالی شما برای درست نشان داده شدن در گوشی های هوشمند بهینه سازی نشده باشد ممکن است علیرغم محتوای جذابی که دارد، توسط مخاطب نادیده گرفته بشود. این موضوع تنها محدود به گوشی های هوشمند نمی شود. ایمیل شما باید طوری طراحی شده باشد که مخاطب از طریق هر دستگاهی اعم از گوشی، تبلت، لپ تاپ و غیره بتواند به راحتی آن را مشاهده کند.

۷- فرآیند ثبت نام در سایت را بیش از اندازه ساده کنید:

اگر در مرحله ی ارسال ایمیل های تبلیغاتی ای هستید که قصد دارید به کمک آن ها ترافیک سایت را بالا ببرید و مخاطب را برای دریافت ایمیل از سمت خودتان ترغیب کنید، این گزینه برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از مخاطبان شما ممکن است به دلیل طولانی و یا پیچیده بودن فرآیند ثبت نام از این کار منصرف بشوند. باید تا جایی که می توانید این فرآیند را ساده سازی کنید. حتی الامکان تنها دو گزینه برای ثبت نام در نظر بگیرید. گزینه ی شماره ی تماس یا ایمیل و گزینه ی رمز انتخابی. به این طریق می توانید مخاطب بیشتری جذب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *