راهکارهای مؤثر برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق

راهکارهای مؤثر برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق

چه از آن دسته افراد عشق هیجان و ماجراجویی باشید که نمی توانند پشت میز نشینی را تحمل کنند و چه از دسته افرادی باشید که از کار روزانه شان راضی اند اما به دنبال کسب درآمد بیشتر هستند، فریلنسینگ یا دروکاری گزینه ی بسیار مناسبی برای کسب درآمد به شمار می آید. امروزه چه در ایران و چه در سطح جهانی، فریلنسینگ طرفداران زیادی پیدا کرده است و درست مثل هر کار پر رقابت دیگری، برای دیده شدن در آن باید فریلنسر بسیار موفقی باشید. در این مقاله راهکارهایی را بررسی می کنیم که می توانند به دیده شدنتان در این دنیای پر رقابت کمک کنند.

به یک فریلنسر موفق تبدیل شوید

۱- کیفیت را افزایش بدهید

اگر تازه کارتان را در دنیای فریلنسینگ و دورکاری آغاز کردید، احتمالا موقعیت های مختلفی را از سایت های پونیشا، انجام میدم و غیره انتخاب کرده اید. طبیعی است که با توجه به سطح درآمدی این کار، بخواهید پروژه های هر چه بیشتری را در مدت زمانی کوتاه به انجام برسانید. اما بهتر است بدانید به عنوان یک فریلنسر، کیفیت کار شما از کمیت آن بسیار مهم تر است. تا جایی که می توانید سعی کنید در رابطه با حوزه ی کاری و زمینه ی تخصصی کارفرما اطلاعاتتان را افزایش بدهید. زمانی که از نوع کار کارفرما و خواسته ای که از شما دارند به طور کامل آگاه شدید، می توانید کارتان را با کیفیت بالاتری به انجام برسانید. داشتن کیفیت بالاتر به دریافت موقعیت های کاری بیشتر و با درآمد بالاتر منجر خواهد شد.

۲- کارفرما را سورپرایز کنید

بیشتر افراد عاشق این هستند که سورپرایز شوند! این موضوع در مورد کارفرما یا مشتری شما هم صدق می کند. برای اینکه بتوانید مشتری یا کارفرما را شگفت زده کنید، همیشه زودتر از موعد کار را تحویل بدهید و از ابتدا تمام توانایی هایتان را برای آن ها مشخص نکنید. به طور مثال اگر می توانید بازدهی کار مشتری را تا ۱۰۰ درصد افزایش بدهید، روی ۵۰ درصد قرارداد ببندید. یا فعالیت های اضافی ای را در راستای بهبود کار مشتری تان انجام بدهید که در قرارداد دورکاری تان مطرح نشدند. این کار باعث می شود تا در بیشتر مواقع به عنوان یک فریلنسر مورد اعتماد و کاربلد مشتریان ثابتی پیدا کنید.

۳- مهارت های ارتباطی تان را بهبود ببخشید

در دنیای فریلنسینگ، ارتباطات نقش حیاتی دارند. یکی از مهم ترین سرمایه های شما به عنوان یک فریلنسر ارتباطاتی است که برقرار می کنید. زبان نقش بسیار مؤثری را در مشخص تر شدن وظایف ایفا می کند. اگر برای کمپانی های خارج از ایران دورکاری انجام می دهید، تسلط بر زبان آن کشور باید اولویت شما باشد. حتی اگر به زبان آن ها مسلط باشید، همچنان خطاهای نوشتاری یا گفتاری ممکن است به وجود بیایند که تأثیری منفی بر مشتری تان خواهند گذاشت. بنابراین نوع برقراری ارتباط و تسلط بر زبان دو عامل بسیار مهمی هستند که بهبود نتیجه ی همکاری تان را تضمین خواهند کرد.

۴- در بهبود محصول مشتری نقش داشته باشید

بر خلاف چیزی که اغلب شرکت ها می خواهند شما باور کنید، محصولات و خدمات آن ها بی عیب و نقص و کامل نیستند. حتی در بزرگ ترین کمپانی ها نیز قدم های کوچک اما مؤثر بسیاری برای بهبود شرکت وجود دارند که نادیده گرفته شده اند. بنابراین مشتری شما از اینکه شما به عنوان یک دورکار پا را فراتر از حرفه ی فریلسینگ گذاشتید و پیشنهاداتی برای بهبود و رشد کسب و کار مشتری ارائه داده اید خوشحال خواهند شد. اگر شما در روند کار متوجه شدید که کارهای مشخصی وجود دارند که مشتری تان با انجام آن ها می تواند کسب و کارش را بهبود بدهد حتما این راه ها را به او پیشنهاد بدهید. البته حواستان باشد پا را از گلیمتان فراتر نگذارید! تنها در بخش هایی که مربوط به حرفه ی شما است اظهار نظر کنید. مطمئنا مشتری شما از اینکه فریلنسری که برای بخش تولید محتوا استخدام کرده است در رابطه با مشکلات طراحی سایتش صحبت کند خوشحال نخواهد شد.

۵- در رابطه با نوع کارتان واضح و مشخص باشید

در دنیای فریلنسینگ بیشتر افراد به رازدار بودن معروف اند. به طور مثال، اگر شما یک بازاریاب اینترنتی هستید که برای انجام پروژه ی سئو در یک سایت فریلنسینگ درخواست فرستادید، کارفرمای شما نیاز دارد بداند که شما قرار است از چه طریقی وب سایت او را به صفحه ی اول جستجوی گوگل برسانید. برای ایجاد اعتماد متقابل به عنوان یک فریلنسر باید ارتباط گیری خوبی با مشتری تان داشته باشید. برای مشتری تان مشخص کنید که دقیقا قرار است با چه استراتژی کار را پیش ببرید. زمانی که مشتری شما به عنوان یک فریلنسر به شما اعتماد کرد، حتی حاضر است برای کار با شما مبلغ بیشتری نیز بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *