چرا با بازاریابی محتوا میتوان به یک قدرت تبدیل شد؟

چرا با بازاریابی محتوا میتوان به یک قدرت تبدیل شد؟

آیا احساس می‌کنید بازاریابی محتوا موضوعی جذاب است؟ اما بااین‌وجود، می‌ترسید که با تولید محتوا داشته‌هایتان لو بروند؟ از ما بشنوید، این اتفاق جای هیچ ترس و نگرانی ندارد! می‌خواهیم در متن زیر در مورد این موضوع صحبت کنیم.

این روزها، بازاریابی درونگرا به رویکردی قدرتمند تبدیل شده است که کسب‌وکارها به دنبال استفاده از آن هستند و اگر شما هنوز استراتژی‌ها و تاکتیک‌های آن را برای خود پیاده نکرده‌اید، فرصت غنیمتی را از دست می‌دهید.

چرا با بازاریابی محتوا می‌توان به یک قدرت تبدیل شد؟

اگر نمی‌دانید بازاریابی درونگرا چیست، بگذارید به شما بگوییم که هدف از بازاریابی درونگرا این است که همه مشتریانی را که از نقاط تماس شما در فضای آنلاین استفاده می‌کنند، به کسب‌وکارتان جذب کند، آموزششان دهد و آن‌ها را به مشتریان دائمتان تبدیل کند. درواقع، بازاریابی درونگرا به شما کمک می‌کند بتوانید در بهترین زمان، بهترین مکان و برای مناسب‌ترین افراد، بهترین محتوا را تولید و منتشر کنید. این یک حقیقت است که اگر محتوایی هماهنگ و مطابق با علایق و سلایق مشتریان خود انتشار دهید، می‌توانید افرادی را که احتمال خریدشان از بقیه بیشتر است به خود جذب کنید. تا اینجا حتماً متوجه یک کلمه کلیدی شده‌اید که روی آن بیش از هر چیز دیگری تأکید داشته‌ایم. این کلمه کلیدی، محتوا است.

بازاریابی محتوا، ترند آینده بازاریابی است

امروزه بازاریابی محتوا جایگزین بخش بزرگی از مباحث منسوخ بازاریابی درونگرا مانند لینک سازی در سئو شده است. برخلاف راه‌های بی‌اعتباری مانند لینک سازی، یک استراتژی بازاریابی محتوای موفق به‌گونه‌ای کاملاً طبیعی بهترین بک لینک‌ها را به سمت شما جذب می‌کند؛ بک لینک‌هایی که طبق استانداردهای جدید گوگل معتبر شناخته می‌شوند.

بازاریابی محتوا را می‌توان این‌گونه تعریف کرد:

بازاریابی محتوا درواقع یک نوع استراتژی بازاریابی است که با تمرکز بر تولید و انتشار محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار سعی در جذب و حفظ گروه مشخصی از مخاطبان را دارد تا از طریق آن‌ها برای خود درآمدزایی کند.

بازاریابی محتوا یک مسابقه دو ماراتن است نه دو سرعت. درواقع، میوه درخت بازاریابی محتوا به زمان نیاز دارد تا با ارتباط مؤثر و مداوم با مشتریان به بار بنشیند و سود حاصل از آن نصیب شما شود. نه‌تنها سود شما افزایش می‌یابد، بلکه می‌توانید در مورد سمت‌وسوی گسترش کسب‌وکار خود نیز بهتر تصمیم‌گیری کنید.

توجه داشته باشید این افزایش فروش به‌صورت مستقیم اتفاق نمی‌افتد. در عوض شما همانند یک معلم، برای مشتریان خود سرگرمی، آموزش و اطلاعات مفید فراهم می‌کنید و از ما بشنوید، این کار واقعاً مؤثر است.

اگر محتوای برند خود را با داستان برند خود ترکیب کنید و با شفاف بودن در مورد باورهایتان و چراییِ کارهای خود، ارتباطی احساسی با مخاطبان خود برقرار کنید، آن‌ها شمارا به رقبایتان ترجیح خواهند داد. هرچه مخاطبانتان ارتباط احساسی‌تری با شما برقرار کنند، امکان اینکه به شما اعتماد کنند بیشتر خواهد بود که این خود منجر به‌احتمال بیشتر خرید آن‌ها می‌شود.

محتوای قدرتمند باعث می‌شود که مشتریان به‌سادگی از محصول شما نگذرند و در مورد آن با خود فکر کنند و نهایتاً تصمیم موردعلاقه شمارا بگیرند.

ارزش‌آفرینی

چرا واقعاً بازاریابی محتوا این‌قدر اهمیت پیدا کرده است؟ کسانی که با سئو و الگوریتم‌های گوگل آشنایی دارند، به‌خوبی می‌دانند دلیل این موضوع، تغییر و بهبود الگوریتم‌های گوگل است. به عبارتی، بازاریابی محتوا به‌خوبی با الگوریتم گوگل سازگار است زیرا ارزش‌آفرینی می‌کند. این دو در کنار هم بهترین تجارب را برای مشتریانتان رقم می‌زنند.

در حوزه خود به یک قدرت تبدیل شوید

امروزه بازاریابی محتوا به‌عنوان بهترین راه برای تبدیل‌شدن به یک قدرت در فضای رقابت شناخته می‌شود. در کنار تکنیک‌های سئو، استراتژی قوی و توانایی انتشار مداوم و مکرر محتوای باکیفیت به‌طور غیرمستقیم فروش خود را به مخاطبان هدفتان بالا می‌برید. اگر بتوانید خود را به‌عنوان رهبر فکری پیشرو در صنعت خود معرفی کنید، مردم به برند شما بیشتر اعتماد می‌کنند و به مشتری شما تبدیل می‌شوند.

اهمیت کانال‌های انتشار محتوا

کانال انتشار محتوا به بستر و پلتفرمی گفته می‌شود که برند شما پیوسته از آن برای انتشار محتوا استفاده می‌کند. نکته مهم این است که همه کانال‌های شما باید به‌طور هماهنگ با همدیگر کار کنند تا مشتریان را به سمت خود بکشانید. اگرچه شبکه‌های اجتماعی بستری عالی برای این کار هستند، اما پیشنهاد ما این است که کانال اصلی را همان وبسایت خود قرار دهید. چراکه هم کنترل بیشتری روی آن دارید و هم از دیدگاه سئو، بهتر این است که محتوای خود را روی پلتفرم مختص خود انتشار دهید نه یک پلتفرم اجتماعی.

اگر می‌خواهید بدانید کدام پلتفرم از همه برای شما مناسب‌تر است باید ببینید مشتریانتان در کجا بیشترین حضور را دارند. به‌عنوان‌مثال، اگر شما یک طراح دکوراسیون داخلی هستید، حضورتان در پلتفرم‌های تصویری مانند فیسبوک و اینستاگرام ضروری به نظر می‌رسد. همچنین، یک سایت تخصصی مانند Houzz هم می‌تواند گزینه مناسبی باشد زیرا در چنین سایت‌هایی کاربران مشخصاً به دنبال خدمات و محصول‌هایی مانند تخصص شما می‌گردند. البته نیاز نیست در همه کانال‌های اجتماعی حضور داشته باشید فقط به خاطر اینکه همه، همه‌جا هستند!

چرا وبلاگ نویسی یک ضرورت است؟

وقتی صحبت از سئو می‌شود، وبلاگ نویسی به یک الزام و ضرورت تبدیل می‌شود. گوگل زمانی شمارا دوست دارد که ببیند وبسایت شما به یک پلتفرم انتشار محتوا تبدیل شده است و هر کاری که گوگل را خوشحال می‌کند، انجام آن برای شما مفید است. وبلاگ نویسی نه‌تنها شمارا جست‌وجوها بالا می‌برد، بلکه شمارا به‌عنوان یک متخصص در حوزه کاری خود معرفی می‌کند. مردم دوست دارند از شرکت‌هایی خرید کنند که به‌خوبی می‌دانند در حال انجام چه‌کاری هستند. پس به آن‌ها نشان دهید در کار خود متخصص هستید.

انواع محتوا

شما می‌توانید از انواع گوناگون محتوا برای بازاریابی محتوای خود استفاده کنید. با پیشرفت تکنولوژی همیشه انواع جدید محتوا در حال تولید هستند. به‌عنوان مثال‌هایی از انواع محتوا به موارد زیر نگاه کنید:

 • پست‌های وبلاگ
 • نمونه کاوی
 • اینفوگرافیک
 • پادکست یا فایل‌های صوتی
 • صفحات اینترنتی
 • ویدئو
 • کتاب
 • پست در شبکه‌های اجتماعی
 • وبینار
 • بروشور
 • سمینار و کارگاه آموزشی

این لیست ادامه داد. البته نیاز ندارید از همه آن‌ها هم‌زمان استفاده کنید. تعدادی از آن‌ها را تست کنید و ببینید کدام‌یک اثرگذاری بهتری بر مخاطبانتان دارند. توجه داشته باشید کیفیت را فدای کمیت نکنید.

هیچ‌گاه و هرگز برای شروع بازاریابی محتوا دیر نیست. کافی است بدانید، بازاریابی محتوا، آینده کسب‌وکارها را می‌سازد. پیشنهاد می کنیم مقاله چگونه تولید و بازاریابی محتوا می تواند کسب و کارها را به اوج برساند؟ را نیز از دست ندهید تا با قدرت بازاریابی محتوا بیش از پیش آشنا شوید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *