52 استراتژی طلایی بازاریابی

موفقیت برند تجاری شما با ۵۲ استراتژی طلایی بازاریابی – بخش سوم

در دو نوشته گذشته به تعدادی از استراتژی های متنوع بازاریابی اشاره کردیم. در بخش سوم از مجموعه مقالات ۵۲ استراتژی طلایی بازاریابی، تعدادی دیگر از استراتژی های رایج و مهم بازاریابی مطرح می شود. پس تا انتهای این بخش نیز همراه ما باشید.

بازاریابی مستقیم (Direct Marketing)

ارتباط مستقیم با مشتریان و برقراری ارتباط از طریق ایمیل، نامه و دیگر موارد تبلیغاتی می تواند بسیار موثر باشد.

بازاریابی ورودی (Inbound Marketing)

شرکت ها اغلب با مشتریان خود، با راه ها و دلایل مختلف ارتباط برقرار می کنند تا بتوانند محصولات خود را به فروش برسانند و یا حتی در بسیاری از موارد این تبلیغات و بر قراری ارتباط باعث می شود که مشتریان محصولاتی راکه شاید به آن ها نیاز نداشته باشند بخرند وشرکت بتواند به آن ها خدمات اضافی ارائه دهد.

هنگامی که مشتریان برای بررسی و سرکشی به حساب خود با بانک  خود تماس می گیرند، بانک های تجاری Chase اغلب این فرصت را دارند تا بپرسند که آیا آن ها علاقه ای به استفاده از خط اعتباری طرح ۴۰۱ k و یا خدمات دیگری که بانک ارائه می دهد، دارند یا خیر؟

بازاریابی رایگان (Freebie Marketing)

تبلیغ رایگان و یا فروش برخی محصولات و خدمات شرکت با قیمت های پایین باعث می شود تا فروش سایر محصولات یا خدمات مرتبط افزایش یابد.

بازاریابی خبرنامه (Newsletter Marketing)

یک راه موثر برای تبلیغ یک کسب و کار، نوشتن یک خبرنامه است که برخی از چیزهای قابل توجهی را که برای شرکت اتفاق افتاده است را به اطلاع مشتریان می رساند. The Motley Fool در طول چندین سال از بینش سرمایه گذاری خود استفاده کرده است و اخبار شرکت و محصولات خود را با جامعه مشتریان خود به اشتراک گذاشته است. این خبرنامه ها یک حس یکپارچگی و مشارکت بین مشتریان و شرکت ایجاد می کند و یک روش کلیدی برای رشد باور نکردنی آنها فراهم می کند.

بازاریابی با مقاله (Article Marketing)

در صنایع که تخصص بسیار ارزشمند است، مقالات می توانند یک ابزار قدرتمند برای نشان دادن دانش و تخصص شما باشند. برخی از نوآوری ها در قالب مقالات یا مقالات سفید که در آن اطلاعات فنی باید به خریداران تخصصی منتقل شود، به اشتراک گذاشته می شود. Amazon.com بخشی از سایت خود را برای مقالات فنی اختصاص داده است. این یک روش بسیار پیچیده بازاریابی برای خریداران تخصصی است.

بازاریابی محتوایی (Content Marketing)

نوشتن و انتشار مطالب برای اگاهی مشتریان شرکت خود در مورد محصولات و خدمات شما یک روش خوب و موثر می باشد. برای کسب و کارهای مناسب، این روش می تواند روش خوبی برای فروش محصولات بدون استفاده از روش های فروش مستقیم باشد.

بازاریابی بازرگانی (Tradeshow Marketing)

بسیاری از محصولات باید استفاده شوند تا خریداری شوند. مشتریان بسیار کمی هستند که خودروی جدیدی را بدون تحقیق و تست رانندگی برای اولین بار خریداری می کنند. نمایشگاه های بازرگانی و نشست های صنعتی هستند که از مشتریان دعوت می کنند نمونه هایی را که صنعت و شرکت آن ها تولید کرده است ببینند و اقدام به خرید کنند. شرکت فورد برای معرفی خطوط جدید خود، زمان زیادی را برای تنظیم و راه اندازی غرفه خود در نمایشگاه بین المللی سالانه خودرو صرف می کند. این نمایشگاه های خودرو، به مصرف کنندگان و خریداران فرصت می دهد تا خودرو مورد نظر خود را ببینند و قبل از خرید تجربه کنند.

بازاریابی جستجو (Search Marketing)

این روزها، زمانی که مصرف کنندگان سوالاتی دارند، اغلب از دوستانشان نمی پرسند؛ آن ها به طور مستقیم به سراغ گوگل می روند. در حقیقت، گوگل در پاسخ به سوالات ما خیلی خوب عمل می کند و میلیون ها نفر روزانه پاسخ های خود را در این سایت جستجوی اینترنتی پیشرو جستجو می کنند. لازم نیست که برای درک  قدرت بازاریابی جستجو زیاد تلاش کنید، زیرا گوگل یک نمونه درست آن است. گوگل این صنعت را برای سال های زیادی به کار گرفته است و به صدها خرده فروش کمک کرده است تا کسب و کارشان را افزایش دهند. در حالی که بسیاری از کسب و کارها برای تبلیغ در صفحات نامطلوب و بدون فایده تلاش می کنند که این کار باعث کاهش روز افزون مشتریان و مصرف گنندگان شرکت و برند خود می شوند.

بازاریابی مستقیم (Direct Marketing)

تبلیغ محصولات و خدمات خود و شناساندن آن ها به مشتریان شما با استفاده از طیف وسیعی از دستگاه های دیجیتالی از جمله رایانه، تلفن های هوشمند و تبلت انجام می شود. بازاریابی اینترنتی یک عمل ضروری در بازاریابی دیجیتال است. هنگامی که هدف کسب و کار به خوبی مشخص شد، ممکن است برای تبلیغ محصولات خود با یک شرکت حرفه ای که به مشتریان ایمیل می فرستد شروع به همکاری کنید. بازاریابی مستقیم می تواند یک راه موثر برای رسیدن به مشتریان بیشتر باشد، مخصوصا برای آن هایی که علاقه ای به ایمیل های تبلیغاتی ندارند. بسیاری از شرکت های هوشمند، بازاریابی مستقیم را به خوبی انجام می دهند. برای مثال، فروشنده کاتالوگ L.L. Bean، برنامه های بازاریابی مستقیمی را ایجاد می کند که مشتریانشان منتظر دریافت آن هستند.

بازاریابی باتوجه به کمبودها (Niche Marketing)

پیدا کردن یک کمبود در بازار و رفع آن می تواند به عنوان دستور مخفی برای رشد در بازارهای بزرگ استفاده شود. مثلا بر کسب و کار کفش نگاهی بیندازید. تقاضای زیادی برای کفش در جهان وجود دارد و بسیاری از شرکت های بزرگ برای تکمیل بیشتر نیازهای کفش در بازار، شروع به فعالیت کرده اند. صنعت کفش ممکن است به نظر شلوغ باشد، اما Vans شرکت تولید کفش متوجه یک کمبود در بازار کفش شد: اسکیت بازی. ساخت کفش های اسکیت بازی. اسن شرکت با تمرکز بر روی این کسب و کار یک بازار پر رونق را توسعه داده است و مشتریان بسیاری را جذب کرده است.

بازاریابی قطره ای (Drip Marketing)

بازاریابی قطره ای یک استراتژی ارتباطی است که پیامی را در طول زمانی خاص برای مشتریان خود ارسال می کند. این پیام ها اغلب در قالب بازاریابی ایمیل صورت می گیرد، اگرچه رسانه های دیگر نیز می توانند استفاده شوند.

بازاریابی جامعه (Community Marketing)

مشتریان موجود شرکت و برند خود را در یک گفتگوی خوب مخاطب قرار دهید و با نیازها و خواسته های این گروه از مشتری های خاص خود آشنا شوید. به جای تمرکز بر تولید محصول بیشتر وجذب مشتری بیشتر، بازاریابی جامعه موجب وفاداری بیشتر خریداران و سطوح بالاتر مشارکت آن ها در خرید محصولات شرکت می شود. یاد بگیرید چطور جوامعی از مشتریان خود را برای آگاهی از نیاز های آن ها ایجاد کنید. بازاریابی جامعه همچنین می تواند به بازاریابی کلامی منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *