موفقیت برند تجاری شما با ۵۲ استراتژی طلایی بازاریابی – بخش چهارم

تاکنون در سه مقاله به بازاریابی های مختلفی از جمله بازاریابی آنلاین و آفلاین، بازاریابی ویروسی، بازاریابی رایگان و … اشاره کردیم. در چهارمین سری از مجموعه مقالات موفقیت برند تجاری شما با ۵۲ استراتژی طلایی بازاریابی با شما خواهیم بود.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی (Social Media Marketing)

سایت ها و رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر فرصتی منحصر به فرد برای کسب و کارهایی که مایل به سرمایه گذاری در جذب مشتری هستند، ارائه می دهند. بازاریابی رسانه های اجتماعی هنوز در دوران اوج خود قرار نگرفته است، اما به سرعت رشد می کند. شرکت هایی مانند خطوط هوایی جنوب غربی دارای اداراتی با بیش از ۳۰ نفر کارمند هستند که مسئولیت اصلی آنها برفرار کردن ارتباط با مشتریان در رسانه های اجتماعی است.

بازاریابی همراه با رسانه (Cross-Media Marketing)

اطلاعات محصولات خود را از طریق چندین کانال مانند ایمیل، پست الکترونیکی، وب سایت ها، و چاپ و تبلیغات آنلاین به مشتریان خود ارائه دهید تا محصولات و خدمات خود را ارتقا دهید.

بازاریابی B2B

(B2B Marketing)

به بازاریابی گفته می شود که بین افراد یا سازمان ها (از جمله کسب و کارهای تجاری، دولت ها و سایر نهادها) انجام می شود. این بازاریابی اجازه می دهد تا  شرکت ها و برند ها محصولات تولیدی خود را به نهاد ها وشرکت های دیگر بفروشند و با آن ها معاملات و روابط تجاری داشته باشند و به حمایت از یکدیگر بپردازند. این گونه بازاریابی در جوامع بین المللی به عنوان بازاریابی B2B شناخته شده است. این روش بازاریابی به دلیل استفاده از روشی بسیار هوشمند در بازاریابی محصولات و فروش آن ها به دیگر کسب و کارها و شرکت ها، در سراسر جهان افزایش یافته است.

بازاریابی تبلیغاتی (Promotional Marketing)

بازاریابی تبلیغاتی بک نوع استراتژی بازاریابی کسب و کار است که مشتریان را تحریک می کند که وسایل و محصولات مورد نظر خود را از شرکت شما بخرند. بازاریابی تبلیغاتی یک تکنیک است که شامل انگیزه های مختلف برای خرید می شود، مانند:

مسابقات: ما شما را به صورت رایگان برنده یک محصول می کنیم. مسابقات یک وسیله بازاریابی جذاب برای کسب و کارهای کوچک برای به دست آوردن مشتریان جدید و ایجاد علاقه در مشتریان است.

کوپن ها: طبق گزارش CMS ( یک نماینده عامل پردازنده کوپن)، بازاریابان در سال ۲۰۰۷، ۳۰۲ میلیارد کوپن صادر کردند که در مقایسه با سال قبل ۶ درصد افزایش یافته است. طبق نظر انجمن بازاریابی تبلیغاتی (PMA)، بیش از ۷۶ درصد از مردم از کوپن استفاده می کنند. کوپن ها هنوز هم کارایی دارند و یک استراتژی بازاریابی مقرون به صرفه برای کسب و کارهای کوچک ارائه می کنند.

نمونه: سعی کنید قبل از فروش محصول مقداری از آن را برای نمونه به مشتریان خود بدهید، شاید به نظر این کار اشتباه باشد؛ اما این را بدانید که یک نمونه کوجک و یک تست کوچک از طرف مشتری شما می تواند شروع یک خرید بزرگ برای شرکت شما باشد. سوپر مارکت های خرده فروشی Genius Publix نمونه هایی از کیک های لیمویی خود را برای تست کردن می گذارند، زیرا این امتحان کردن و خوردن کیک نکته جالبی است که مردم را به خود جلب می کنند و مشتریان را برای خرید بیشتر سوق می دهد.

بازاریابی کمپین (Ambush Marketing)

بازاریابان از این استراتژی بازاریابی برای زمان و موارد خاصی استفاده می کنند که نیاز به سرمایه گذاری و هزینه زیادی نداشته باشد. این بازاریابی به کسب و کار اجازه می دهد تا بر روی زمان وقوع برخی حوادث سرمایه گذاری کند و یا در کنار تبلیغات دیگر شرکت ها و… به تبلیغ برند خود بپردازند.

 بازاریابی B2C 

(B2C Marketing)

هدف نهایی بازاریابی B2C این است که مشتریان را به خریداران تبدیل کند تا به صورت همه جانبه و به طور مداوم به عنوان خریداران محصولات باشد. بازاریابان B2C از فعالیت های تجاری مانند کوپن ها، نمایشگاه ها، فروشگاه (فیزیکی و آنلاین) و پیشنهادات ویژه، برای جذب مشتریان و خریداران استفاده می کنند. کمپین های بازاریابی B2C در مدت زمان کوتاه بر روی یک محصول متمرکز شده و فورا شروع یه جذب مشتری می کنند. این کمپین ها اغلب معاملات ویژه، تخفیف ها یا کوپن هایی را که می توانند به صورت آنلاین و در فروشگاه استفاده شوند، ارائه می دهند.

بازار یابی ابری (Cloud Marketing)

در این نوع جدید بازاریابی، تمام منابع و اطلاعات بازاریابی به صورت آنلاین عرضه می شوند تا مشتریان بتوانند از آن ها استفاده کنند، توسعه و تغییر دهند و یا آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارند. ببینید که چگونه Amazon.com مشتریان را برای خرید کتاب های دیجیتالی، فیلم ها و برنامه ها در یک کتابخانه دیجیتالی که در حساب آنلاین مشتری وجود دارد جمع می کند و به آن ها فرصت استفاده از محصولات را می دهد.

بازاریابی موبایلی (Mobile Marketing)

بازاریابی با استفاده از یک دستگاه تلفن همراه هوشمند را بازار یابی موبایل می نامند. بازاریابی موبایل می تواند مشتریان را در هر زمان و مکان از اطلاعات و مشخصات کالاها، خدمات و ایده ها آگاه کند و محصولات را برای آنها تبلیغ می کند. اخیرا نمونه های بازاریابی موبایل در دنیا افزایش یافته است.

بازاریابی مشترک (Alliance Marketing)

سرمایه گذاری و بازار یابی مشترک بین دو یا چند کسب و کار برای جمع آوری مشتریان و تلاش برای ترویج و فروش محصولات و خدمات تشکیل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *