چگونه می توان با استفاده از طرح ها بر رفتار مشتریان اثر گذاشت؟

چگونه می توان با استفاده از طرح ها بر رفتار مشتریان اثر گذاشت؟

به نظرتان چگونه می توانید بر رفتار مشتری تاثیر بگذارید؟ چگونه مشتری خود را به فکر، احساس و رفتار وا می دارید، به گونه ای که وابستگی و وفاداری آن ها افزایش یابد؟ پاسخ در «طرح»ها است. تا انتها همراه ما باشید تا بهتر متوجه این موضوع شوید.

طرح های تعریف شده

روانپزشک Carl Jung طرح های واحدهای بنیادی ذهن انسان را مورد بررسی قرار داد. طرح ها همانند برنامه های نرم افزاری که از پیش در کامپیوتر شما نصب شده اند می باشند (ذهن). ممکن است شما ندانید آن ها وجود دارند، اما آن ها یا در پیش زمینه در حال اجرا هستند و یا بعد از یک کلیک اجرا می شوند.

طرح ها تصاویری از طبیعت جمعی و  نمادهایی جهانی می باشند. طرح ها در شخصیت و در نقش مذهب، افسانه ها و داستان سرایی هایی مدرن در قالب فیلم و بازی های ویدیویی، دارای هویت می شوند. هر شخصیت در داستان نشان دهنده طرح یا دسته ای از  طرح است.

طرح ها چگونه کار می کنند؟

Jung طرح ها را به عنوان قالب هایی که غرایز ما به خود می گیرد توصیف می کند. یعنی طرح ها، مجموعه الگوهای رفتاری را تحریک می کنند. فرقی ندارد چه تصویری از طرح قهرمان در ذهن دارید. برای مثال، طرح هایی مشخص از رفتار و شخصیت زنده می شوند، همانند شجاعت، دلاوری و پشتکار.

مهم نیست به کجای دنیا می روید، طرح های قهرمانی (Hero) در همه جا مشابه است. شکل و شمایل آن ممکن است متفاوت باشد، اما شخصیت نهفته آن تغییر نمی کند. طرح ها از فرهنگ و زمان فراتر می روند.

با زندگی احساسی مشتریان خود  ارتباط برقرار کنید

Jung می نویسد: طرح ها  بخشی از خود زندگی هستند – تصاویری که به زندگی فرد با پلی از احساسات متصل است.

احساسات همان چیزی هستند که طرح ها را وارد زندگی می کنند. در صورتی که تصویری از احساساتی صادق را تحریک نکند، آن تصویر مرده است. بدون احساس، یک تصویر از طرح نمی تواند با ما صحبت کند.

فرهنگ مدرن اساسا بر روی دنیای خاجی اشیای مادی تمرکز می کند. با این حال انسان ها دارای یک دنیای درونی نیز می باشند. دنیای درونی خانه خیالات و تصورات و زندگی احساسی می باشد. ما از زندگی درونی خود مفهوم و ارزش شخص و غنای زندگی را در می یابیم.

دنیای خارجی و داخلی ما متقابلا منحصر به فرد نیست. شاید شما بدانید چه کسی از نظر مالی ثروتمند است (خارجی) و از نظر احساسی فقیر است (داخلی). شاید شما افرادی را بشناسید که ثروت زیادی ندارند، اما با توجه به زندگی والایشان، ثروتمند به نظر می رسند.

یکی از دلایلی که ما فیلم نگاه کردن را دوست داریم، این است که آن ها طرح هایی معین را در ذهن به زندگی ما می آورند. ما آنچه را کاراکتر درون فیلم حس می کند، احساس می کنیم. برای ۹۰ دقیقه، طرح هایی در روان ما، درون یک ماجراجویی زندگی می کنند.

هنگامی که تجارت ها از طرح هایی موثر در بازاریابی استفاده می کند، این طرح ها احساسات قدرتمند و تصاویر مربوط به آن را در ذهن مشتریان بیدار می کند. این تلاش منجر می شود مشتریان به طور غریزی به این تجارت ها جذب شوند.

سرمایه ی برندهای معروف بر روی طرح ها

اولین قدم برای استفاده از طرح ها در بازار، تعیین طرح هایی مخفی شده در تجارت شماست. این هم هنر است هم علم. هزاران طرح موجود است که جداسازی مرتبط ترین آن کار آسانی نیست. برای مثال به طرح های زیر توجه کنید:

  • طرح اپل (Apple) برای مخالفان غیرمتفکر می باشد و به خلاقیت، خود بیانگری، اصالت، دانش و مخالفت گره خورده است.
  • طرح نایک (Nike) برای جنگجویان و خدای پیروزی می باشد و به قدرت، استقامت، شجاعت، خودسری، اعتقاد و تسلط گره خورده است.
  • طرح آندر آرمر (Under Armour) برای ورزشکاران می باشد و به نظم، مقاومت، قدرت، استقامت، و پیروزی گره خورده است.
  • طرح هرلی دیویدسون (Harley-Davidson) برای قانون شکنی می باشد و به آزادی، مخالفت، قدرت و مردانگی گره خورده است.
  • طرح خطوط هوایی سوت وست (Southwest Airlines) برای زنان می باشد و به وابستگی، مراقبت، عشق و محبت گره خورده است.

دومین مرحله، ایجاد روابطی بین طرح و برندتان در ذهن مشتری می باشد. این امر نیازمند خلاقیت و سازگاری، همانند یک رویکرد متفکر و منظم برای بازاریابی و تبلیغات می باشد. آیا تلاش در این راه ارزش دارد؟ هیچ راهی بهتر از این برای قرار دادن افراد تجاری در قلب و ذهن مشتریانشان وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *