خرده فروشی موفق

هشت راز موفقیت خرده فروشی ها در عصر دیجیتال

گسترش و ظهور خرده فروشی‌های آنلاین مانند دیجی کالا یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای عظیم منجر به نگرانی صاحبان خرده فروشی‌ها، مغازه‌ها و فروشگاه‌های کوچکتر شده است. آن‌ها کسب و کار خود را در خطر می‌بینند. از طرفی هر روز تعداد بیشتری از مردم به خریدهای آنلاین روی می‌آورند. با این وجود، هنوز راه‌هایی وجود دارد که می‌تواند از این کسب وکار ها یک خرده فروشی موفق بسازد. در مطلب زیر به هشت راهکار کلیدی برای موفقیت خرده فروشی‌ها در عصر دیجیتال می‌پردازیم.

هشت راز موفقیت خرده فروشی‌ها در عصر دیجیتال

۱. پیام خود را برای مشتریان شخصی سازی کنید

گاهی اوقات مغازه دارها و فروشگاه‌های محلی آنقدر نگران و درگیر کاهش فروش خود ناشی از خرده فروشی‌های آنلاین مانند دیجی کالا می‌شوند که کاملاً دست از هر گونه خلاقیت می‌شویند. نکته امیدوارکننده این است بعنوان یک خرده فروشی موفق محلی، خیلی بهتر از دیجی کالا می‌توانید مشتریان خود را بشناسید چون همه مشتریانتان از یک محله کوچک می‌آیند و تقریباً همه آنها از اطراف شما سراغتان می‌آیند. میتوانید علایق، عادت‌ها، سلایق و رسوم آنها را بخوبی بشناسید. از این اطلاعات مفید استفاده کنید و مغازه خود را برای آنها شخصی سازی کنید؛ یعنی از همه این اطلاعات در انتخاب نواع اجناس، نوع چینش، نحوه رفتار خود، فضای داخلی مغازه و غیره استفاده کنید تا رابطه‌ای مستحکم با مشتریان خود برقرار کنید.

بعنوان مثال، فرض کنید مغازه شما در کنار یک مدرسه قرار دارد. می‌توانید از مواد غذایی مخصوص دانش آموزان استفاده کنید. در صورت امکان در جلو یا داخل مغازه خود یک فوتبال دستی بگذارید. صرف نظر از محصولات اصلی، قسمتی از قفسه‌ها را به نوشت افزار اختصاص دهید. حال فرض کنید همین مغازه در محله‌ای قرار داشت که بیشتر ساکنان آن را افرادی مسن تشکیل می‌دادند. در این صورت انتخاب‌هایی کاملاً جداگانه خواهید داشت. لازمه داشتن یک خرده فروشی موفق، استفاده بهینه از اطلاعات مشتریان است.

۲. داستان پشت محصولات خود را برای مشتریان بازگو کنید

تصور کنید در شهری کوچک مغازه‌ای میوه فروشی دارید که بیشتر میوه‌های آن را از مزرعه‌ها و باغ‌های اطراف خریده‌اید. این نکته برای آن مغازه یک ویژگی فوق العاده مثبت است اما نباید تنها به آن اکتفا کرد. لازم است حین مراجعه مشتری بر این نکته تأکید کرد، داستان خرید خود را برای آنها بگویید، در مورد افرادی که در آن باغ‌ها کار می‌کنند برای مشتریان بگویید. گفتن این داستان‌ها تأثیر شگفتی بر ایجاد رابطه احساسی محکم بین شما و مشتریانتان می‌شود. یک خرده فروشی موفق هیچگاه این داستان‌ها را از مشتریان خود دریغ نخواهد کرد.

۳. تجربه‌ای منحصربفرد ایجاد کنید

افراد جوان‌تر بخصوص نسل z دیگر آن مغازه‌ها و فروشگاه‌های سنتی قدیمی را نمی‌پسندند. آن‌ها خرید را دوست ندارند، بلکه تجربه همراه با آن است که خرید را برای آنها تبدیل به فرایندی جذاب می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید یک خرده فروشی موفق باشید، بدانید که صرفاً خرید مجموعه‌ای از اجناس و محصولات و کنار هم قرار دادن آنها کافی نیست. می‌توانید کنار فروشگاه خود چند میز و صندلی فراهم کنید که افراد بتوانند بشینند، طبق برنامه هر روز اجازه تست رایگان یکی از محصولات را به مشتریان ارائه دهید. از موسیقی مناسب استفاده کنید. از هر روشی که بتوانید اقدام خرید را برای مشتریان به گذراندن اوقاتی خوش یا خاطره‌ای به یاد ماندنی تبدیل کنید، استفاده کنید.

پام دانزیگر، نویسنده کتاب Shops That Pop می‌گوید: “هر روز بیشتر مطمئن می‌شوم که آنچه نسل y و z به دنبال آن هستند،  تجربه‌های جذاب است. خرید، چیزی نیست که آنها را به  فروشگاه‌ها بکشاند.”

۴. فروشندگان خود را در مورد محصولات آموزش دهید

دانزیگر در قسمت دیگری از کتاب خوب خود، بر اهمیت تسلط فروشندگان بر محصولات و تأثیر آن بر برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان هنگام خرید تأکید می‌کند. یکی از دلایلی که ممکن است مشتری بیخیال فروشنده‌های آنلاین شود این است که فروشنده‌ای سراغ دارد که اطلاعات تخصصی خیلی خوبی در مورد محصولات دارد و می‌تواند روی مشاوره حرفه‌ای او حساب باز کند. برای مثال اگر یک کتابفروشی دارید و خود یک کتابخوان حرفه‌ای باشید، مسلماً برای افراد کتابخوان، آمدن به مغازه شما و حرف زدن با شما در مورد کتاب‌های مختلف یک مزیت و تجربه عالی محسوب می‌شود. بنابراین تسلط بر محصولات، یکی از نشانه‌های یک خرده فروشی موفق است.

۵. یک برنامه آندرویدی ساده برای فروشگاه خود بسازید

یکی دیگر از رازهای تبدیل شدن به یک خرده فروشی موفق، راحت‌تر کردن برخی فرایندهاست. از آنجا که تقریباً همه مشتریان شما صاحب یک گوشی موبایل هستند و احتمالاً به خرید اینترنتی هم عادت دارند، ایجاد کردن یک برنامه ساده آندرویدی هم ارتباط شما را مستحکم‌تر می‌کند و هم تجربه‌ای جالب برای مشتریان خواهد بود. فرض کنید مشتریان بتوانند لیست خرید خود را در برنامه مشخص کنند و ازطریق برنامه، زمان آماده شدن لیستشان را بدانند. همچنین خرده فروشی را تصور کنید که در یکی از شهرهای غیر فارس کشور کار می‌کند. مسلماً استفاده از زبان محلی در برنامه، تجربه‌ای فوق العاده برای مشتریان خواهد بود. به علاوه می‌توانید از طریق برنامه جوایزی نیز تعیین کنید که درگیری بیشتری برای مشتریان ایجاد کند.

۶. از تخفیف‌های خلاقانه استفاده کنید

اگرچه برای خرده فروشان محلی، رقابت با غول‌های آنلاین بر سر قیمت کاری بسیار دشوار است، اما همانطور که در مورد قبلی گفتیم، می‌توانید این تخفیفات را در شکل‌هایی جذاب ارائه دهید. برای مثال می‌توانید با استفاده از یک فوتبال‌دستی در مغازه خود، به برندگان آن تخفیف دهید. هدف از این کار این است که بعنوان یک خرده فروشی موفق، بجای استفاده از تخفیف‌های خشک، با انجام این بازی‌ها مشتریان را با مغازه خود درگیر کنید. این درگیری مطمئناً فروش شما را بالا می‌برد.

۷. در مورد چینش مغازه خود بازنگری کنید

این مورد مختص مغازه‌های محلی است. لازم نیست آنها در چینش مغازه خود مانند فروشگاه‌های زنجیره‌ای عمل کنند. فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ معمولاً عذاهای خشک را در وسط می‌چینند و سایر اجناس را در اطراف فروشگاه‌ها. این فروشگاه‌ها مخصوص خانواده‌هایی است که می‌خواهند با یکبار خرید، مایحتاج یک هفته با بیشتر خود را بخرند. اگر شما صاحب یک مغازه محلی کوچک هستید که یکسری محصولات خاص مانند غذاهای سالم می‌فروشید بهتر است از این قانون‌ها صرف نظر کنید و چینش مغازه خود را براساس محصولات کلیدی خود بچینید.

۸. سرویس شخصی بدهید

این عامل یکی از مزیت‌های خرده فروشی‌های محلی است که همچنان آنها را مقابل غول‌های آنلاین یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای خیلی بزرگ سرپا نگه می‌دارد. اگر می‌خواهید در دنیای دیجیتال یک خرده فروشی موفق باشید باید به مشتریان خود سرویس شخصی ارائه دهید. تصور کنید یک مغازه کوچک سبری فروشی دارید. شما میدانید مشتریان مختلف سلیقه‌های متفاوتی در نوع سبری موردعلاقه دارند. شما می‌توانید بدون آنکه حتی مشتریانتان حرفی برنند نوع موردعلاقه آنها را برای آنها کنار بگذارید یا حتی اگر پیک دارید، بخوبی می‌توانید حدس بزنید هر مشتری در چه زمانهایی نیاز به یک محصول خاص دارد و کاری کنید که دیگر نیاز نباشد مشتری حضوراً به مغازه شما بیاید. مثال‌هایی از این دست زیاد است. مهم، اصل این موضوع است که باید در آینده کاری خود لحاظ نمایید.

مطمئناً زندگی خیلی از افراد به این کسب و کارها بستگی دارد. امیدواریم استفاده از این نکات شما را در راه تبدیل شدن به یک خرده فروشی موفق یاری رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *