پنج نکته برای ایجاد یک برند شخصی بدون تغییر در اصول و ارزش هایتان!

پنج نکته برای ایجاد یک برند شخصی بدون تغییر در اصول و ارزش هایتان!

هر فردی یک برند شخصی دارد. مهم نیست که مدیر عامل، فریلنسر،کارآفرین یا هنرمند باشید. شما یک برند شخصی دارید که باید حفظ شود. گاهی اوقات تلاش برای ترویج این برند یک خود تبلیغی به نظر می رسد و ممکن است احساس کنید با این کار خودتان را می فروشید. برای رفع این مشکل، راه هایی برای ایجاد یک برند شخصی بدون تغییر در اصول ارزش هایتان وجود دارد. در این مقاله به پنج نکته کاربردی اشاره خواهیم کرد که به شما در انجام این کار کمک می کند.

۱-آنلاین باشید

چگونه با دیگر فعالان (به ویژه در حوزه اینترنت و شبکه های اجتماعی) که به طور قابل ملاحظه ای برند شما را تحت تاثیر قرار می دهند رو در رو می شوید؟ بسیار مهم است که حضوری فعال داشته باشید. یکی از آسان ترین راه ها برای انجام این کار ایجاد حساب های کاربری در رسانه های جمعی  برای حرفه کاری تان است. از انسجام اطلاعات در همه حساب های کاربریتان اطمینان حاصل کنید و حساب های کاربری تان را به تمام پلت فرم ها متصل کنید. با این همه فقط به حضورتان در رسانه های اجتماعی متکی نباشید. یک وب سایت ایجاد کنید تا مشتریان شما بتوانند اطلاعات کسب کنند. طراحی یک وب سایت شغلی به شما امکان کنترل کامل نحوه ای که می خواهید برندتان نمایش داده شود را می دهد. هر چه بیشتر مردم شما را آنلاین ببینند تاثیرپذیری بیشتری بر آنان خواهید داشت.

۲-داستانتان(سرگذشت یا سابقه) را ایجاد کنید

زمانی که نوبت به ایجاد یک برند شخصی می رسد، بسیاری از موارد از کنترل شما خارج می شوند. چیزی که می توانید تحت کنترل بگیرید، داستان خودتان است. به این طریق می توانید با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید  و هنگامی که با اهداف، سابقه و انگیزه های شما آشنا می شوند آنها را به مشتریان بالقوه تبدیل کنید. هنگام ایجاد یک برند شخصی داستان شما یک سرمایه حیاتی و بسیار مهم است. خودتان و راهی که انتخاب کرده اید را بازبینی کنید و بخش هایی که فکر می کنید شنیدنش برای دیگران اهمیت دارد را بیابید.

۳-داستان خود را از طریق مفاهیم بیان کنید.

حالا که داستان خود را ایجاد کردید، مفاهیمی تولید کنید که آن را بازتاب دهد. درباره ی ایده ها، کشفیات و تجربه هایی که می توانند برای خوانندگان و برند شما ارزشمند باشند بنویسید.ا ین کار همیشه از طریق نوشتن میسر نیست. شما می توانید از طریق ویدئوها، پادکست ها،شبکه اجتماعی و یا حتی تصویر داستانتان را منتقل کنید. اگر شما دائما مفاهیمی تولید کنید که بازار هدفتان به آن اهمیت می دهد، نقطه کانونی توجه آنان بر روی شما قابت خواهد شد.

۴-به جوامع حقیقی بپیوندید

محدوده هایی وجود دارند که افرادی با سختی ها و سرگذشتی چون شما حضور دارند. ارتباط با آنها نه تنها موجب آگاهی آنان از برند شما می شود بلکه به شما این فرصت را می دهد که از آنان بیاموزید. جستجوی جوامع حقیقی برای رشد و ترقی شما ضروری است. صرفا برای تبلیغ خودتان به میان جوامع نروید، بلکه ارزش بخشی به آنها باید هدف شما باشد. از دیگران بیاموزید و اجازه دهید از شما بیاموزند. به این ترتیب شما و برندتان رشد خواهید کرد. شما می توانید از طریق سایت هایی مثل Reddit و Facebook دیگران را پیدا کنید. همچنین می توانید از پلت فرم هایی نظیر MeetUp برای ارتباط با مردمی که آفلاین هستند استفاده کنید.

۵- و در پایان خودتان باشید

چقدر ساخت یک برند پیرامون شخصی که خود واقعیتان نیست پر تنش خواهد بود. شما مجبور هستید چیزهای به خصوصی بگویید، به شیوه به خصوصی رفتار کنید و به طرز خاصی لباس بپوشید. شما باید انعکاسی از برندتان باشید. در مرحله اول با خودتان و دلیلی که به برندتان پرداختید رو راست باشید. ارائه یک شخصیت جعلی می تواند خسته کننده باشد؛ چرا که شما مجبورید کارهایی که انجام می دهید را به شکل و قالبی که خود واقعیتان نیست بریزید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *