چهار روش برای معروف نمودن برند خود در سایت لینکداین (linkedin)

چهار روش برای معروف نمودن برند خود در سایت لینکداین (linkedin)

لینکداین. یک شبکه اجتماعی مرتبط با کسب و کار است که که به شما کمک می کند تا برند شخصی و شرکتی خود را معرفی و البته معروف نمایید. به همین جهت برای شما در این نوشته به ۴ نکته کاربردی اشاره می کنیم که با به کار گیری و عمل کردن به آنها، بهتر خواهید توانست شرکت خود را در لینکدین معرفی کنید.

  1. پروفایل خود را جذاب و چشم نواز کنید.

ایجاد یک پروفایل عالی خیلی پیچیده تر از ارسال تصویر پروفایل کاربری است. پروفایل شما در لینکداین، چهره شما در برابر جامعه حرفه ای است؛ پس آن را قابل فهم، جذاب، و تکمیل کنید. یک تیتر جالب توجه بسازید که توصیف کننده شغل، صنعت یا تخصص، و مکان شما باشد. اگر صاحب شرکت هستید، یهتر است نام شرکت را بگنجانید. اگر فضایی موجود هست، برخی از استعدادها مانند یک حقیقت جالب در مورد خودتان یا تجربه ای که باعث برجسته شدنتان می شود را اضافه نمایید. کلیدواژه هایی را در توصیفات مربوط به تجربه شغلی خود بگنجانید و در مورد مسئولیت ها و دست آوردهای شغلیتان بحث کنید.

از مزیت مربوط به بخش «اتصال به رسانه ها» برای هر توصیف شغلی استفاده کنید. آیا جایزه ای در صنعت برده اید یا مقاله ای برای یک انتشارات حرفه ای تالیف کرده اید؟ برسی از آن ها را را در قالب پی دی اف (pdf) ذخیره کرده و آن را بارگذاری کنید. ممکن است گنجاندن تنها لینک مربوط به شغل آسانتر به نظر برسد، اما لینک ها می آیند و می روند. در این شرایط، فایل های پی دی اف مانند الماس ها همیشگی هستند. لینکداین سایر انواع فایل ها را هم پشتیبانی می کند. میزان عکسها و تصاویر را هر زمان که ممکن است بالا ببرید. آن ها نگاه کاربران را به خود جذب می کنند و باعث جذاب تر شدن پروفایل شما برای خواندن می شوند.

از یک آدرس اینترنتی منحصر به فرد برای پروفایل عمومی خود استفاده کنید. آدرس های اینترنتی معمول در لینکداین موجود هستند و باعث می شوند که پروفایلتان بیشتر در نتایج موتور جستجو آورده شود. آنها جزء اولین آورده ها، اولین به کارگرفته شده ها هستند و به سرعت رد می شوند. برای مثال، «می فیر ویتراسنیکتز» (Mayfair Withersnickets) احتمالا در استفاده از نام خود به تنهایی مشکلی نخواهد داشت، اما «جان اسمیت» (Joh Smith) نیاز به خلاقیت بیشتری خواهد داشت. اگر اسمتان در حال حاضر توسط شخص دیگر گرفته شده است، اضافه نمودن نام شغلتان به اسم مانند «جان- اسمیت- ستاره شناس» (John-Smith-Astronaut) یا سایر مشخصه های منحصر به فرد را در نظر بگیرید. برای هر شغلی که دارید یک صفحه شرکتی ایجاد کنید یا به یک صفحه شرکتی موجود متصل شوید. این کار به جای علائم عمومی سایت لینکداین، یک آرم شرکتی زیبا در کنار هر موقعیت شغلیتان به شما ارائه می کند. نباید هیچ چیز عمومی در مورد پروفایلتان وجود داشته باشد. آن را همان قدر جالب و هیجان انگیز کنید که خودتان هستید.

  1. شبکه های آفلاین و آنلاین خود را برای درخواست ارتباط بررسی کنید.

به محض کامل شدن و صیقل یافتن پروفایلتان، شما آماده تمرکز روی ایجاد و پرورش شبکه خود هستید. با دقت این کار را انجام دهید: اگرچه لینکداین یک شبکه واحد را به یک تعداد شگفت آور ۳۰۰۰۰ ارتباط درجه اول محدود می کند، ممکن است که به خاطر ارسال دعوت نامه های بیش از حد در یک زمان جریمه شوید. چه تعداد بیش از حد تلقی می شود؟ تنها الگوی سایت لینکداین می تواند جواب دهد، اما توضیح این شرکت برای محدودیت دعوتنامه به این صورت است:

اگر شما تعداد زیادی دعوتنامه ارسال نموده اید، حساب کاربریتان برای دعوت افراد بیشتر ممکن است که محدود شود. این معمولا به دلیل دعوتنامه های زیادی است که توسط اعضای دعوت شده رد شده یا نادیده انگاشته می شوند. با فهرستی از افراد آشنا و قابل اعتماد شروع کنید و آنها را دعوت نمایید تا به شما در لینکداین متصل شوند. چند روش برای شروع وجود دارد:

  • دسترسی لینکداین را به دفترچه ایمیلی خود مهیا کنید.
  • در میان حساب های کاربری مربوط به رسانه های اجتماعی خود برای ارتباطات (بالقوه) پیمایش نمایید.
  • دسته های مربوط به کارت های تجاری و دفترچه ادرس افلاین (فیزیکی) خود را (اگر دارید) بررسی کنید.
  • به فهرست های مربوط به عضویت کاری، مذهبی، و سازمانی خود نگاهی بیندازید.

پیام را هنگام ارسال دعوتنامه شخصی سازی کنید. یک به روزرسانی کوتاه و خصوصی از فعالیت های خود را در پیام بگنجانید و از آنها هم همین را بخواهید. شخص پذیرنده احتمالا دعوت نامه شخصی شده شما را می پذیرد که باعث جلوگیری از محدودیت های مربوط به فعالیت می شوند.

  1. نظر بگیرید و نظر دهید.

نطرات خوب از جانب شبکه شما نشان می دهد که سایر افراد حرفه ای کار شما را دوست داشته و به آن اعتماد دارند. همین لطف را در حق آنها بکنید و در مورد کار افراد آشنا نظر بدهید. نظرخواهی کاملا قابل قبول می باشد و بهترین زمان آن درست بعد از اتمام یک پروژه است. مشتریان شما جزئیات را به یاد می آورند و اینکه تا چه میزان از کار شما راضی بودند. به آرامی آنها را به بررسی کارتان تشویق کنید. فرستادن این پرسش ها ممکن است به آنها کمک کند تا مسائل تخصصی در بررسی خود پیشنهاد دهند:

– چرا به استخدام درآوردن من را توصیه می کنید؟

– زمانی که باهم شروع به کار نمودیم چه انتظاراتی داشتید؟

– تا چه میزان انتظارات شما را برآورده کرده ام یا از آن ها فراتر رفته ام؟

  1. محتوای مطالب خود را با به روز رسانی های مرتب تازه نگه دارید.

آسانتر از چیزی است که فکرش را بکنید. شما  به طور مرتب مقالات اینترنتی می خوانید درست است؟ با استفاده از ابزارهای رایگانی مانند بافر(Buffer) یا هوت سوییت (Hootsuite) مطالب جالب و مناسب را به اشتراک بگذارید. به روز رسانی های مرتب خبرهایتان را برای افرادی که به طور مرتب از لینکداین بازدید می کنند تازه و مفید نگه می دارد.

اگر استعداد نویسندگی هم داشته باشید، می توانید مقالات و نظرات خود را (در لینکداین) بارگذاری کنید. شاید تکنیک جدیدی برای پایگاه داده یا توصیه ای برای فارغ التحصیلان اخیر دانشگاه داشته باشید. آن را بفرستید و از افراد شبکه خود دعوت کنید تا آن را به اشتراک بگذارند. فرصت های اضافی برای اشتراک گذاری مطالب شامل دست آوردهای شرکتی، دست آوردهای فردی، مقالات وبلاگی شرکت و به روز رسانی های مشابه می شوند.

شبکه های اجتماعی و حرفه ای معادل اینترنتی «حصارهای قدیمی حیاط  پشتی» هستند و گفتگوی شفاهی بهترین نوع تبلیغات محسوب می شود. لینکداین فرصتی عالی به شما پیشنهاد می کند تا اعتبار حرفه ای خود را بالا برده و شبکه خود را توسعه دهید، پس از مزیت آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *