چگونه تولید و بازاریابی محتوا می تواند کسب و کارها را به اوج برساند؟

امروزه تولید محتوا و بازاریابی محتوا، از فاکتور های بسیار مهم و تعیین کننده ای در معرفی برند های تجاری و حتی شخصی محسوب می شوند. احتمالا وب سایت های تجاری زیادی را دیده اید که بخشی با عنوان وبلاگ دارند و در آن ها مطالبی مرتبط با حیطه ی فعالیت آن برند منتشر می شود. اما تولید محتوا تنها به این حیطه محدود نمی شود و بسیار گسترده تر از آن است. اما این محتوا چیست و چه تاثیری در دنیای بازاریابی دارد؟ کسب درآمد از بازاریابی محتوا به چه طریقی صورت می گیرید؟

تولید محتوا

در دنیای اطلاعاتی امروز، افراد بیشتر از هر زمان دیگری نیاز به محتوایی قابل اطمینان و تاثیر گذار دارند. همانطو که می دانید، بخش مهمی از بازاریابی و تبلیغات، نیازمند به کار گیری علم روانشناسی است. محتوا نویسی در جهت جذب مخاطب نیز، نیاز به شناخت آن مخاطب و تاثیر گذاری کلام بر اندیشه ی آن فرد دارد. امروزه سایت های بسیار معتبری از این طریق خودشان را مطرح می کنند. به طور مثال، محتوایی که در کانال های تلگرامی، صفحات اینستاگرام و وبلاگ های مختلف می بینید، تولید محتوای حوزه ی دیجیتال به شمار می آیند.

تولید محتوا می تواند تصویری، ویدیویی و یا به هر شکل دیگری باشد. ایجاد محتوا لزوما به معنی تولید مطالب و نوشتار نیست. احتمالا پادکست های مختلف یا رادیو های آنلاین بسیاری را می شناسید و مخاطبشان بوده اید. این پادکست ها، ویدیوهایی که در سایت هایی مثل یوتوب، آپارات، اینستاگرام و غیره منتشر می شوند هم نوعی از محتوا هستند که برای جذب هر چه بیشتر مخاطب ارایه می شوند. به طور کلی می توان گفت هر نوع از مطالبی که در یک رسانه منتشر می شوند و شامل ارزش و اطلاعات مفید هستند، در واقع تولید محتوا به شمار می آیند.

این محتوا توسط محتوا نویس ها و یا content provider ها تامین می شود. یک تولید محتوا کار، با فردی که با عنوان نویسنده شناخته می شود تفاوت دارد. فردی که کار تولید محتوا انجام می دهد، می تواند هر محتوایی را به صورت ترجمه، بازنویسی و با برگرفتن از مطالب نویسندگان دیگر تولید کند. در واقع وظیفه ی یک تولید کننده ی محتوا، ایجاد محتوایی است که در راستای اهداف برند تجاری یا شخصی صورت بگیرد. در بحث بازاریابی محتوا، به چنین افرادی نیاز است.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا به معنی جذب مخاطب، از طریق ارایه ی محتوایی جذاب و ترغیب کننده است. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که با خواندن مطلبی در رابطه با یک دوربین، یک استایل و پوشش متفاوت و یا هر چیز دیگری، ترغیب به خرید شده باشید. در واقع بازاریابی محتوا، به معنی ارایه ی محتوای مناسب، برای مخاطب مناسب، در زمان مناسب است. بازاریابی محتوا، موجب رشد و دیده شدن یک برند می شوند و مخاطبان بیشتری را برای هر کسب و کاری ایجاد می کند. از آنجایی که در عصر اطلاعاتی امروز، بیشتر افراد، قبل از خرید یک محصول در رابطه با ویژگی ها، مزایا و معایب آن تحقیق می کنند، ارایه ی یک محتوای مناسب و در عین حال ترغیب کننده، می تواند نقش بسیاری را در فروش آن محصول ایفا کند. چند بار برای خودتان پیش آمده است که با دیدن ویدیویی مربوط به جدیترین گوشی هوشمند ارایه شده از سوی یک شرکت، جزو مشتقان خرید آن قرار بگیرید؟ حتی تاثیر این بازاریابی تا اندازه ای است که ما به طورناخودآگاه، به دنبال منابع نوشتاری، تصاویر و ویدیوهایی می گردیم که ما را بیشتر به خرید محصول مورد نظرمان ترغیب کنند.

در حال حاضر، بازاریابی محتوا یکی از مهم ترین استراتژی های بازاریابی شرکت های داخلی و خارجی است. امروزه تبلیغات یک سویه و به شکل پیام های بازرگانی بنری، ویدیویی و غیره، تاثیر خودشان را بر روی مخاطب از دست داده اند. بازاریابی محتوا، حتی می تواند از سمت اینفلوئنسرهای فضای مجازی (افرادی که بیش از ۳۰ هزار فالوئر در فضای مجازی دارند و تاثیر گذار هستند) انجام بشود. به طور مثال یک برند مطرح علاوه بر تولید محتوای اختصاصی، از اینفلوئنسرهای دنیای مجازی می خواهد که در ازای دریافت مبلغی، در رابطه با محصول خاصی در صفحه ی شخصی شان نظری بنویسند و عکسی از آن را منتشر کنند. خیلی وقت ها مخاطب این اینفلوئنسر ها بدون اینکه متوجه باشند تبلیغی صورت گرفته است، ترغیب به استفاده از محصول معرفی شده از سمت اینفلوئنسر می شوند.

ممکن است هر روزه پیام های تبلیغاتی زیادی در ایمیل تان و یا از طرق مختلف دریافت کنید. تفاوت چنین پیام هایی با تولید محتوا در جهت بازاریابی، در دو چیز است. بازاریابی محتوا، به تولید محتوایی اطلاق می شود که «مربوط» و «با ارزش» باشد. بسیاری از پیام های تبلیغاتی که دریافت می شود، حاوی پیامی با ارزش و یا تاثیر گذار نیستند. این پیام ها تنها بر روی فروش محصول تمرکز دارند.

فرض کنید شما یک شرکت خدمات جهانگردی دارید. عناوین و مطالبی که برای تبلیغاتتان استفاده می کنید، در زمره ی پیام های تبلیغاتی است. اما اگر وبلاگی داشته باشید که در آن مقاصد مختلف را معرفی کنید، از غذاهای کشورهای مختلف بنویسید و به هر طریقی، علاقه به سفر را در مخاطبتان ایجاد کنید، در حال بازاریابی از طریق تولید محتوا هستید.

اما این کار دقیقا چگونه به درآمد منجر می شود؟ همانطور که اشاره کردیم، بازاریابی محتوا مخاطب بیشتری را برای برند شما ایجاد می کند. کاری که امروزه بسیاری از برند های مطرح انجام می دهند، ایجاد علاقه در مشتریان به صورت غیر مستقیم است. فرض کنید قصد دارید یک کفش ورزشی مناسب بخرید. شروع به جستجو در اینترنت می کنید و مطلبی با عنوان «ویژگی های یک کفش ورزشی خوب» را پیدا می کنید. این مطلب اطلاعات کامل و با ارزشی را برای انتخاب یک کفش ورزشی در اختیارتان قرار می دهد. در انتهای این مطلب لینکی می بینید با عنوان «خرید کفش های ورزشی از برندهای معتبر». در این شرایط شما ترجیح می دهید خریدتان را از همان سایتی انجام بدهید که در شما ایجاد اعتماد کرده است و با ارایه ی اطلاعات ارزشمند، شما را ترغیب به خرید کرده است. علاوه بر برند های تجاری، بسیاری از وبلاگ نویسان و اینفلوئنسرهای فضای مجازی، با تولید محتوای جذاب و جلب مخاطب، به وسیله ی بارگزاری پست هایی با محتوای تبلیغاتی و متناسب با سبک نوشتاری خودشان، کسب درآمد می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *