کارآفرینی، راه موثر برای دستیابی به خوشبختی!

ما تفکری  اشتباه در مورد شادی داریم!

شان آچور (Shawn Achor) روانشناس آمریکایی، معتقد است خوشبختی در چهره هایی بشاش و خنده رو نیست؛ در واقع، خوشبختی شادی است که ما پس از تلاش خود احساس می کنیم.

اکثر ما زندگی خود را در بیرون از خودمان جستجو می کنیم. فکر می کنیم که در انتهای رنگین کمان یک گلدان طلا وجود دارد. اگر به سختی برای رسیدن به «موفقیت» کار کنید، به یک هدیه باور نکردنی خواهید رسید که همه چیز را رو به راه می کند و شما را با سعادت می کند.

اما اگر اشتباه کنیم، چه؟ اگر خوشبختی واقعا سفر به درون خود باشد، حرکت و تلاش برای دستیابی به توان بالقوه شما، که آتش و انگیزه ای راکه باعث شادی و خوشحالی در شما می شود را به وجود می آورد، چه؟

چرا کارآفرینی یک راه موثر برای خوشبختی است و چگونه می توان شروع کرد؟

اگر شما در هر چیز، مالی، معنوی، احساسی، در روابط خود، در درون خود رشد کنید، پیشرفت برابر با شادی است و در زندگی خود احساس خوبی خواهید داشت. این چیزی است که ما برای آن ساخته شده ایم.

– تونی رابینز

 

چندین مقام ارشد در این زمینه تصریح کرده اند که پیشرفت باعث شادی است. اما در عمل واقعا این موضوع به چه معنا است؟

هنگامی که این مطلب را واکاوی می کنیم چیزی که متوجه می شویم این است که در مورد قرار دادن خود در موقعیتی است که شما می توانید دو کار را انجام دهید:

  1. کارها را انجام دهید

موفقیت ها به ما حس خوبی از پیشرفت می دهند، به طوری که فرقی نمی کند بزرگ باشند یا کوچک. قرار دادن خود در موقعیتی که بتوانید موفقیت های معنی دار را به دست آورید مهم است.

  1. خودتان را بهبود بخشید

نشاط ناشی از حرکت به جلو و پیشرفتی که در زندگی خود داریم، به شدت به موفقیت های ما در کارهایی که انجام می دهیم بستگی دارد. این می تواند به معنای هر چیزی از سلامت ذهنی و جسمی ما در مهارت های مختلف، موفقیت در کار و روابط ما با دیگران باشد.

کارآفرینی، در اصل، تفکر در مورد برخی از نیازهای بزرگ شما است که با آن ها مواجه می شوید، مشکلی است که شما می توانید حل کنید و یا ارزشی است که به وجود می آورید و شما می توانید این مراحل موفقیت را به جهان ارائه دهید و سپس یک کسب و کار در مورد آن ایجاد کنید. کارآفرینی وسیله ای برای تحقق بخشیدن به شادی و پیشرفت در زندگی شما است.

در کارآفرینی از تمام مهارت های خود استفاده می کنید و نیازدارید مهارت های جدیدی را که تا به حال به دست نیاورده اید کسب کنید تا فراتر از خود کنونی تان به چیزی بزرگتر و بهتر تبدیل شوید.

شما در حال تلاش برای انجام کاری هستید که مسلما هیچ کس دیگر تا به حال قبلا آن را انجام نداده است. کارآفرینی مترادف با نوآوری است، زیرا کارآفرینان اغلب کسانی هستند که از روش های جدید و پیشرفته برای انجام کار ها در هر زمینه ای و یا شغلی استفاده می کنند و به چیزهای جدید تر می اندیشند. به عبارت دیگر، آن ها مشغول حل مشکلات هستند. این کار باعث ایجاد انگیزه و باعث تشویق می شود.

اگر شما در یافتن شادی واقعی در زندگی خود و برای تحقق بخشیدن به آن در زندگی خود جدی هستید، کارآفرینی تنها وسیله برای کمک به شما در یافتن و ایجاد آن است.

چگونه یک شروع درست داشته باشیم؟

اگر شما در حال حاضر در شرف کارآفرینی هستید، حتما قبل از شروع به انجام فعالیتتان حس شادی رسیدن به هدف را در خود احساس کرده اید. به هر حال، فکر نکنید که جای پیشرفت وجود ندارد.

اکثر کارآفرینان می دانند که اشتباه بزرگی انجام می دهند که هنوز هم شما را از تجربه «شادی پیشرفت» که ما در مورد آن صحبت کرده ایم آگاه نمی کنند.

اگر شما تازه شروع به کار آفرینی کرده اید، انجام کارهای زیر جزء اولین و مهمترین موقعیت هایی هستند که باید سفر کارآفرینی خودرا از آنجا  شروع کنید:

  1. کاری را که دوست دارید انتخاب کنید

با خود صادق باشید و صادقانه از خود بپرسیدکه اگر پول و درآمد یک مسئله مهم برای انتحاب شغل و حرفه شما نبود،چه شغلی را انتخاب می کردید.پاسخی که شما به این سوال می دهید ممکن است انگیزه ای برای انتخاب شغل مورد علاقه شما ایجاد کند وبرای رسین به آن تلاش کنید. امروزه اینترنت به شما فرصت ایجاد یک کسب وکار را می دهد که در گذشته شما قادر به انجام چنین کسب وکاری نبودید.اینترنت جایی است که شما می توانید با استفاده از ویدوهای آموزشی و وبلاگ نویسی یک کسب وکار خوب ایجاد کنید.همچنین  می توانید با ارائه خدمات دیجیتالی و انجام تبلیغات و…درآمد خوبی از اینترنت داشته باشید.

اگر هنوز نمی دانید چه کسب وکاری را برای زندگی خود انتخاب کنید و هنوز دچار شک و تردید هستید، به همه چیزهایی که تا به حال دوست داشتید انجام دهید فکر کنید، و ببینید آیا واقعا می توانند برای شما به عنوان یک کسب وکار خوب باشند و برای شما درآمد زایی کنند؟ مهمترین سوالاتی که در اینجا مطرح می شود این است که : «آیا این موضوع باعث ایجاد انگیزه و شروع فعالیت من می شود؟»، و «آیا این شغل را به اندازه ای دوست دارم که تا آخر عمر آن را انجام دهم؟»

  1.  کسی که قبلا کار مشابهی انجام داده پیدا کنید

تلاش کنید شغل و حرفه ای کاملا جدید و منحصر به فرد را شروع کنید. این شغل می تواند شگفت انگیز، سودآور و واقعا هیجان انگیز باشد. اما این کار ممکن است خطرناک باشد.کسی را (ترجیحا فقط یک نفر یا شرکت) که کاری شبیه به آنچه که شما در ذهن دارید، انجام می دهد را پیدا کنید. این موضوع می تواند این اعتماد  و امید را که ایده شما مورد نیاز جامعه است در شما به وجود بیاورد و شما مطمعن شوید که این شغل مناسب و خوبی است.

هدف این است که شما می خواهید کسانی را که کاری شبیه به کار شما انجام داده اند پیدا کنید و ببینید که آیا آنها در کار خود موفق هستند یا خیر، و سپس آن کار را کمی متفاوت وبه صورت منحصر به فرد برای خود تان به طوری که متفاوت از بقیه باشد شروع کنید.

در کسب و کار، شما باید مراحل کار خود را به دقت برنامه ریزی کنید. این کار به عنوان یک تضمین برای انجام مراحل بعدی است و امکان رسیدن به موفقیت را افزایش می دهد. به همین دلیل شرکت های بزرگ همه چیز را تست و آزمایش می کنند و گروه هایی مانند گروه های تمرکز کننده را ایجاد می کنند. پیدا کردن  و انجام چیزی که هیچ کس دیگری قبل از شما آن را انجام نداده است، و یا متوجه آن نشده است، می تواند موفقیت بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. آیا شما می توانید ۳ نفر یا ۳ کسب و کار پیدا کنید که قبلا چیزی شبیه کار شما را انجام داده اند؟ این خبر خوبی است زیرا شما نمونه های مناسب برای یادگیری روش کار دارید که این به کسب و کار شما کمک می کند.

  1. اولین گام را بردارید

از اینجا به بعد، خیلی ساده است، وقت تلف نکنید. اولین گام مربوط به شروع کسب و کارتان را بردارید. به چیزی هایی که سریع و آسان می توانید انجام دهید  فکر کنید و شروع به کار کنید. این کارها می تواند چیزی ساده ای همانند جستجو در گوگل، تماس تلفنی، تمیز کردن اتاق برای انجام کار یا نوشتن چند یادداشت باشد. این به شما انگیزه می دهد که بیشتر کار کنید و پیشرفت شما بیشتر شود.

اولین قدم را بردارید ، حرکت بسیار مهم است. خوشبختی و شادی، زمانی که ما به سمت اهداف و رویاهایمان حرکت کنیم و پیشرفت کنیم، محقق می شود. پس حرکت کن…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *