10 راه کار برای الهام بخشی به سازمان

۱۰ راه کار برای الهام بخشی به سازمان

در این مقاله به ۱۰ نکته ای اشاره می کنیم که به احتمال زیاد شما در بهترین حالت، و برای سوق دادن سازمانتان به سمت تعالی انجام می‌دهید.

به رفتار خود توجه کنید.

افراد، به آنچه شما انجام می‌دهید بیشتر توجه می‌کنند تا به آنچه می گویید. اگر می خواهید الهام بخش تغییرات مثبت باشید، توصیه های گاندی (Gahndi) را دنبال کنید.

با تواضع و فروتنی به مردم خدمت کنید.

اگر شما به کارکنانتان بیشتر توجه کنید، آنها نیز برای شما و سازمان بیشتر کار انجام خواهند داد. به دیدگاه های افراد توجه کنید. سؤال بپرسید. به نیازهای آنها توجه کنید. این کار یک پل بین شما و دیگران ایجاد می کند و روابط را قوی تر می کند.

آسیب پذیری خود را آشکار کنید.

این امر برای کسی که در موقعیت رهبری می باشد بسیار سخت است. اما همان‌طور که برن براون   (Brene Brown ) محقق، بیان کرد، قدرت بزرگی در آسیب پذیری وجود دارد. همه‌ی ما آسیب پذیر هستیم. این یک ضعف نیست بلکه بخشی از وجود انسانی ست. محافظه کاری را کنار بگذارید و آسیب پذیری را نشان دهید، زیرا نشان دهنده ی خویشتن پذیری(Self-acceptance) و قدرت درونی شما می باشد. همچنین اعتماد و احترام را بین هم تیمی هایتان افزایش می دهد.

ایده هایتان را با داستان ها، تصاویر و سمبل ها توصیف کنید.

این داستان ها هستند که می توانند به ما قدرت حرکت دهند و نه واقعیت ها. از داستان ها بهتر می آموزیم و نه از داده ها. داستان هایی که تصاویر و احساسات واضحی را نشان می دهند، مانند جادو عمل می‌کنند. رهبران در طول تاریخ از نمادها و استعاره ها برای حرکت مردم به سوی عمل و کار استفاده می کرده اند.

گاهی لبخند بزنید.

این روش قدرتمندترین و البته کم استفاده ترین روش برای الهام بخشیدن به افراد می باشد. لبخند مسری است و باعث آرام کردن حالت تهاجمی افراد می شود، باعث ایجاد و گسترش یک ذهن روشن و حالت بهتر می شود. به جای انجام کسب و کار در نقطه ی مقابل، راه کارهایی را برای یکپارچه کردن سازمانتان پیدا کنید. شوخی و مزاح، عملکرد کارکنان را بهبود می بخشد، نوآوری را افزایش می دهد و منجر به سودآوری می شود.

نقش مربیگری را بپذیرید.

رشد، یک نیاز بالای انسانی است که همه‌ی ما در آن سهیم هستیم. یک مربی به ما کمک می کند تا به وضوح ببنیم که کجا هستیم، و تعیین می کند که در آینده به کجا خواهیم رفت. یک مربی خوب ما را به چالش می کشد تا تمام تلاشمان را برای کار به کار ببریم و به نحو احسن انجام دهیم و به نقاط قوت و ضعف ما توجه می کند. رهبرانی که روش مربیگری مناسبی را انتخاب می‌کنند، کارکنانی وفادارتر، کارآمدتر و خودپرورتر پرورش می دهند.

به معنای واقعی، با افراد ارتباط برقرار کنید.

زمانی که انگیزه اصلی برای رفتن به سر کار، تنها حقوق باشد آنگاه همه چیز از دست خواهد رفت و  نتیجه ای نخواهد داشت. سازمان های الهام بخش، محیطی را ایجاد می‌کنند تا کارکنان علاقه ای برای آمدن به سر کار داشته باشند. ارزش های اصلی، می تواند به عنوان یک ابزار قوی برای هماهنگی با فرهنگ سازمان باشد. شما می توانید محیطی متمایز، قابل تأمل و توانمندی را برای زنان و مردانی که هر روز به سر کار می آیند، ایجاد کنید. این ارزش ها باید با دل و ذهن افراد و همچنین با دل و ذهن خودتان، ارتباط برقرار کنند.

  با بصیرت رهبری کنید.

یکی از مهمترین نقش های یک رهبر، داشتن یک چشم انداز الهام بخش است و پیداکردن روش هایی برای روح بخشیدن به این چشم انداز در تمام سازمان  می باشد. این کار تنها از طریق سخنرانی یا نامه نگاری انجام نمی شود بلکه از طریق جلسات روزانه و تبادلات نظر یک به یک انجام می شود. داشتن یک یا دو هدف بسیار والا به تیم تان کمک می کند تا بر چیزهایی که مهم هستند تمرکز کنند.

بر روی مشتریان تمرکز کنید.

کارکنان شما، انسان هایی واقعی هستند. مشتریان شما نیز انسان های واقعی هستند. یادآوری این نکته به کارکنانتان، که هدف شما خدمت به انسان های واقعی است، دو چیز مهم را به وجود می آورد: این کار، باعث ارتباط کارکنان با هدف سازمان می شود و معنای بیشتری به کار آنها می دهد. و اینکه مشتریان خود را تعمیم ندهید. آنها را و به ویژه بهترین مشتریان خود را بشناسید، چند مورد انتقادی، می تواند مسیر کسب و کار شما را تغییر دهد. اکنون بیایید برای افرادتان شفاف سازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *