11 نکته مهم درباره زبان بدن که باید در مذاکره بعدی خود رعایت کنید

۱۱ نکته مهم درباره زبان بدن که باید در مذاکره بعدی خود رعایت کنید

مذاکره موفقیت آمیز چیزی است فرای بیان صادقانه. فرمان دهی به زبان بدن یک روش اساسی کسب و کار است و برای سال ها مورد مطالعه قرار گرفته است، اما تسلط بر آن به عنوان یک چالش در نظر گرفته می شود. در همین راستا از ۱۱ کارآفرین موفق در YEC درباره ی بهترین نکات زبان بدن نظرسنجی شده است که نتایج آن را در قالب ۱۱ نکتع مهم و کاربردی که برای مذاکرات حائز اهمیت است، بیان می کنیم.

  1. فعالیت های آن ها را منعکس کنید

انعکاس زمانی است که یک شخص زبان بدن، تن صدا، و رفتار شخص دیگری را قبول می کند و لذا آرامشی برقرار می شود. برای مثال، اگر شما جلوی چشم اندازی را گرفته باشید، او به جلو خم می شود و ادای شما را در می آورد. اگر این طور نبود و  به عقب تکیه داد و دست به سینه شد ، مطمئن شوید تا راهی را برای برگرداندن شخص پیدا کنید و جویای مشکلش باشید.

Kenny NguyenBig Fish Presentations

  1. سرتان را تکان دهید

من یک حقه مذاکره ای را از رئیس جمهور اوباما، بعد از مشاهده موضوع زیر فرا گرفتم: حتی اگر در میانه مخالفت با چیزی بود یا به شدت مورد نکوهش قرار گرفته بود، سرش را تکان می داد و ارتباط چشمی خود را حفظ می کرد. من یاد گرفته ام که حتی در میان گفتمان های مجادله آمیز نیز انجام این کار تنش را از بین می برد و موجب ایجاد پیوند می شود.

Christopher KellyConvene

۳- به دستانتان توجه کنید

هنگامی که اشخاص عصبی هستند و استرس دارند، این ویژگی ها در دست هایشان نمایان می شود. اطمینان حاصل کنید که دستانتان اعتماد به نفس و متانت شما را فرافکنی می کنند. بی قرار بودن دست هایتان و بستن آن ها، آشفتگی شما را نمایان می کند، و شخصی دیگر از این پریشانی شما سود می برد. سعی کنید دستانتان را زیر سینه قرار دهید و انگشتانتان را هنگام اشاره به چیزی جمع کنید.

Natalie MacNeilShe Takes on the World

  1. پاهای خود را روی زمین قرار دهید

چهره، سر و دستان شما بخش های مشخصی از بدن شما هستند که کنترل آن ها هنگام مذاکره کنترل پذیر است.  اما پاهای شما چه؟ آن چنان نه. آن ها را به صورت استوار روی زمین قرار دهید تا عزم خود را نشان دهید. این امر هم چنین از نشان دادن یکدنگی و دمدمی بودن شما جلوگیری می کند و به شما در حفظ اعتماد به نفستان کمک می کند.

Danny WongBlank Label

  1. بدن خود را ریلکس کنید

مذاکرات ممکن است سخت باشند، لذا بدنتان را در موقعیتی آرام قرار دهید تا تنش را از خود برانید. زبان بدن خود را با گفتاری نرم و غیرخشن کامل کنید. این به ایجاد اعتماد کمک می کند و منجر به داشتن مذاکره ای موثر خواهد شد.

Andrew SchrageMoney Crashers Personal Finance

  1. لبخند را فراموش نکنید

اینکه محیط دارای تنش نباشد امری مهم است. به منظور موفقیت، مذاکرهی شما یک رابطه ی طولانی مدت خواهد بود و این در صورتی که روابطی دوستانه بین دو طرف جاری نباشد، مقدور نیست.

Jordan FliegelCoachUp

  1. گشاده روی باشید

مشتاق و خوش مشرب به نظر برسید. تکیه دهید و با گشاده روی مذاکره خود را شروع کنید. مردم می خواهند احساس کنند که موضوع درباره آن ها است. ( و یا شامل آن ها است). حتی اگر یکی از بهترین تمایلات آن ها نباشد. لذا ممکن است آن چه را که دقیقاً خواهان آن هستند به دست نیاورند، اما مایلند بدانند که شما به  افکار و احساسات آن ها درباره موضوع مذاکره، علاقه مند هستید یا نه. در غیر این صورت سکوت اختیار می کنند.

Andy Karuzabrandbuddee

  1. عصبانیت خود را بروز ندهید

در طول مذاکره بی قراری نکنید. هر نشانه از آشفتگی یا پریشانی یک پرچم قرمز است. پاهای خود را تکان ندهید، با پاهایتان ضربه نزنید، و صورتتان را لمس نکنید. باید در برابر شخصی که با اون در حال مذاکره هستید، آرام و با اعتماد به نفس ظاهر شوید.

Heather HuhmanCome Recommended

۹.خود واقعی تان را به نمایش نگذارید و نقابی بر صورت داشته باشید

یک نقاب خوب، ایده خوبی است. زمانی شنیدم که کسی می گفت: «جوری مذاکره نکنید که گویی تونی سوپرانو هستید، مگر اینکه در دستتان اسلحه داشته باشید». درست است. مردم فکر می کنند که باید همانند گردون گکو در مذاکرات صحبت کنند. بهترین ها، کار خود را انجام می دهند، با داده و حقایقی قوی قدم به میدان می گذارند و دستان خود را نشان نمی دهند.

Danny BoiceSpeek

  1. صبر و شکیبایی خود را نشان دهید

به هنگام مذاکره، تظاهر کنید که در کنار مادربزرگ خود نشسته اید. باید تمرکز کنید چرا که ممکن است او آهسته صحبت کند، و قطعا باید برای سر در آوردن از موضوع شکیبا باشید، چرا که موضوعاتی که درک آن ها برای شما آسان است (فیسبوک، و اپ های موبایل) ممکن است برای او غریبه باشند. هم چنین  سعی کنید زیاد لبخند بزنید. بر روی شریک خود تمرکز کنید و به خواسته های او توجه کنید.

Aaron SchwartzModify Watches

  1. ارتباط چشمی تان را حفط کنید

هم چنین عوامل دیگری از  زبان بدن وجود دارند که کیفیت مذاکره ی شما را کاهش می دهند، که در این بین ارتباط نگاهی چاپلوسانه، بسیار مضر است. این گفته که چشم ها پنجره هایی به سوی روح می باشند نیز به ارتباطاتی موثر اطلاق می شود. عدم حفظ ارتباط چشمی، ناامیدی، کمبود اعتماد به نفس و سرزنش را در پی دارد، و متضمن مذاکره ای قوی نیز نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *