15 آمار شگفت انگیز درمورد اینستاگرام که نمی دانید!

۱۵ آمار شگفت انگیز درمورد اینستاگرام که نمی دانید!

اینستاگرام نامی آشنا برای بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی است. این شبکه اجتماعی که شاید بتوان مهمترین مزیت آن را بصری بودن آن نامید، در سال ها و ماه های گذشته با رشد چشمگیری مواجه شده است. ماهیت بصری اینستاگرام آن را به یک ابزار مناسب برای بازاریابی تاثیرگذار (Influence marketing) تبدیل کرده است. به همین جهت وقتی شما به آمار و ارقام نگاه می کنید تا ببینید اینفلوئنس مارکتینگ و اینستاگرام چگونه با هم مچ شده اند، ممکن است شگفت زده شوید!

 1. ۸۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در اینستاگرام وجود دارند که ۵۰۰ میلیون نفر آن ها هر روز اینستاگرام خود را چک می کنند.

کاربران اینستاگرام با سرعت بالایی در حال افزایش است؛ تا حدی که تعداد کاربران آن در دو سال اخیر دو برابر و نسبت به ۴ سال پیش، ۵ برابر شده است.

اینستاگرام از سال ۲۰۱۰ شروع به کار کرد و تا فوریه سال ۲۰۱۳ به ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دست یافت! در مارس ۲۰۱۴، کاربران اینستاگرام به مرز ۲۰۰ میلیون کاربر رسید. در دسامبر سال ۲۰۱۴ این مقدار به ۳۰۰ میلیون، در سپتامبر ۲۰۱۵ به ۴۰۰ میلیون و در دسامبر ۲۰۱۶ به ۶۰۰ میلیون نفر رسید. اینستاگرام توانست در آوریل ۲۰۱۷ مرز ۷۰۰ میلیون  کاربر را درنوردد  و اکنون در سپتامبر ۲۰۱۷ دارای ۸۰۰ میلیون کاربر اینستاگرامی باشد.

در حالی که این ارقام در برابر ۲ میلیارد کاربر فیسبوک کم به نظر می رسد، با این حال خیلی بیشتر از ۳۲۸ میلیون کاربر توییتر توانسته رشد کند و زنگ خظر را برای فیسبوک و سایر رقبا به صدا در بیاورد.

جالب است بدانید که از ۸۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام، ۵۰۰ میلیون از آن ها هر روز اینستاگرام خود را چک می کنند. این آمار و ارقام نشان می دهد که تغییری بزرگ در سال ۲۰۱۷ رخ داده است؛ به طوری که تنها ۱۵۰ میلیون کاربر در ژانویه ۲۰۱۷ اینستاگرام خود را روزانه بررسی می کردند، اما این آمار در آوریل همان سال به ۲۰۰ میلیون کاربر افزایش یافت و در سپتامبر نیز توانست به آمار قابل تحسین ۵۰۰ میلیون کاربر دست پیدا کند.

 1. ۳۱ درصد از آمریکایی ها بیش از ۷۵۰۰۰ دلار از اینستاگرام کسب درآمد می کنند.

بر اساس تحقیقاتی که توسط پی دبلیو در سال ۲۰۱۶ انجام گرفت، نزدیک به یک سوم از آمریکایی های مرفه از اینستاگرام استفاده می کنند. با رشد سریع کاربران اینستاگرام در سال ۲۰۱۴،  این آمارها اکنون بیشتر نیز شده اند.

همچنین آمارهای زیر برای اینفلوئنسرها می تواند جذاب و مفید باشد:

 • ۳۸ درصد از آن هایی که کمتر از ۳۰ هزار دلار درآمد کسب می کنند از اینستاگرام استفاده می کنند.
 • ۳۲ درصد از کسانی که بین ۳۰ هزار دلار تا ۷۴.۹۹۹ دلار درآمد کسب می کنند از اینستاگرام استفاده می کنند.
 • ۳۱ درصد از کسانی که بیش از ۷۵ هزار دلار درآمد کسب می کنند از اینستاگرام استفاده می کنند.

این مشخص می کند که استفاده از اینستاگرام برای ضعیف ترین گروه ها نیز در اوج استفاده اش قرار دارد. گروه سنی با بیشترین استفاده از اینستاگرام سن های ۱۸ تا ۲۹ سال می باشند. (۵۹ درصد از این محدوده سنی یک اکانت را در اینستاگرام اداره می کنند). اکثر این افراد دانش آموزان یا دانشجویان و یا افرادی که تازه زندگی کاری خود را شروع کرده اند می باشند. شاید آن ها هنوز درآمد زیادی نداشته باشند، اما به احتمال زیاد گروهی هستند که می خواهند پول خود را روی آیتم هایی که با اینفلوئنسرهای آنلاین (تاثیرگذاران آنلاین) ارتقا یافته است، خرج کنند.

 1. ۷۰ درصد از کسب و کارها از اینستاگرام استفاده می کنند.

این آمار دیگری است که نشان می دهد که چگونه اینستاگرام به سرعت در حال رشد است. بر اساس آمار در سال ۲۰۱۳، ۱۱.۵ درصد از شرکت های آمریکایی از اینستاگرام برای بازاریابی استفاده می کردند. این میزان در سال ۲۰۱۴ به ۱۸.۴ درصد، در ۲۰۱۵ به ۳۲.۳ درصد و در سال ۲۰۱۶ به مقدار ۴۸.۸ درصد رسید. در سال ۲۰۱۷، این آمار  به مقدار ۷۰.۷ درصد رسید که بیشترشان از توییتر استفاده می کردند. (۶۷.۲ در سال ۲۰۱۷).

انتشار پروفایل های کاری در می  سال ۲۰۱۶ در اینستاگرام به این فرآیند سرعت بخشید؛ به طوری که اکنون ۸ میلیون پروفایل کاری در اینستاگرام وجود دارد.

 1. پیش بینی شده است امسال بیش از ۱ میلیارد دلار برای اینفلوئنسرهای اینستاگرامی خرج می شود.

با چنین رشد سریعی که اینستاگرام پیدا کرده است، سرمایه گذاری و هزینه برای اینفلوئنسرها نیز به تناسب افزایش می یابد. بر اساس مطالعه ای که مدیاکیکس انجام داد، پیش بینی کرد که کسب و کارها سرمایه گذاری ۱.۷ میلیارد دلاری بر روی اینفلوئنسر مارکتینگ یا همان بازاریابی تاثیرگذار در سال ۲۰۱۷ داشته باشند. براساس این پیش بینی، این مقدار در سال ۲۰۱۸ به ۱.۶ میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۹ به ۲.۳۸ میلیارد دلار خواهد رسید.

مدیا کیکس انتظار دارد که به طور کلی اینفلوئنسرها تا سال ۲۰۲۰ بین ۵ تا ۱۰ میلیارد دلار کسب درآمد داشته باشند. آن ها پیش از آن که پشتیبانی اینستاگرام از کار بیفتد، در سال ۲۰۱۵ این پیش بینی را انجام دادند، و حتی ممکن است با این وجود این مقدار نیز بیشتر شود.

نتایج اخیر از نظرسنجی هش آف پیشنهاد می دهد که اینستاگرام با دریافت کسر عظیمی از هزینه هایی که برای اینفلوئنسرها می شود، پایان خواهد یافت. از ۳۰۰ پاسخ گو در این نظرسنجی، ۷۹.۷ درصد از آن ها اینستاگرام را به عنوان پلت فرم نامبر وان خود در نظر گرفتند و انتظار می رود این رقم در سال ۲۰۱۹ به ۸۱.۷% برسد. جالب این جاست که تنها ۲.۵ درصد از پاسخ دهندگان انتظار داشتند که تا سال ۲۰۱۹ فیسبوک پلت فرم نامبر وان آن ها شود. بیشتر آن ها گفته بودند که یوتیوب دومین پلت فرم تاثیرگذار مهم دیگر خواهد بود.

 1. انتظار می رود که اینستاگرام در سال ۲۰۱۷ به مقدار ۱۴.۵ میلیون پست تبلیغاتی دست پیدا کند.

مدیاکیکس سعی کرده که تعداد پست های تبلیغاتی را در اینستاگرام محاسبه کند. این ها پست هایی هستند که شامل برچسب #ad، #sponsored، #spon یا #sp می باشند. (در زبان فارسی از معادل آنها مانند تگ #پست_تبلیغی استفاده می شود).

بر اساس محاسبات مدیامیکس، ۹.۷ میلیون از این پست ها در سال ۲۰۱۶ ارسال شده است. بر همین اساس، آن ها پیش بینی می کنند که ۱۴.۵ میلیون پست حمایتی (تبلیغاتی ) در سال ۲۰۱۷، ۲۱.۷ میلیون در سال ۲۰۱۸، و ۳۲.۳ پست در سال ۲۰۱۹ ارسال خواهد شد.

 1. پست هایی از اینستاگرام که شامل مکان اند بیشتر بازدید می شوند.

پست های دارای تگ مکان د، نسبت به پست هایی که فاقد این تگ هستند ۷۹ درصد بیشتر بازدید می شوند. با این حال به این دلیل که تگ مکان هنوز در اینستاگرام متداول نشده است، برندها و اینفلوئنسرها می توانند از این موضوع به عنوان یک برگ برنده استفاده نمایند و پست های پربازدیدتری منتشر کنند.

 1. سلنا گومز، سلبریتی است که با ۱۲۸ میلیون فالوور بیشترین فالوور در اینستاگرام را دارد.

سلنا گومز دارای بیشترین تعداد فالوور است؛ به طوری که نسبت دنبال کنندگان به دنبال شوندگان او در رسانه اجتماعی: ۱۲۸ میلیون به ۲۴۸ است. یعنی به ازای هر کسی که او فالو کرده است دارای ۴۵۰.۷۰۴ فالوور است.

البته، او سلبریتی است- و هر کسب و کاری که می خواهد با او کار کند باید نرخ سلبریتی بودن او را بپردازد. بر طبق هاپر اچ کیو، او برای هر پست تبلیغاتی که می گذارد، ۵۵۰ هزار دلار دریافت می کند.

هودا کاتان یک سلبریتی تاثیرگذار است که دارای ۲.۱۷ میلیون فالوور برای اکانت زیباییش می باشد. شما او را بیشتر به عنوان یک اینفلوئنسر کلان در نظر بگیرید نه اینفلوئنسر خرد. هم چنین مقدار ۱۸ هزار دلاری که او بابت هر پست دریافت می کند از سطح سلبریتی کمتر است، اما این مقدار هنوز برای شرکت هایی که می خواهند با اینفلوئنسرها همکاری کنند، خارج از توان بودجه شان است.

 1. اینفلوئنسرهای اینستاگرام به ازای هر پست تبلیغاتی تا سقف ۱ میلیون دلار کسب درآمد می کنند.

محدوده وسیعی از پرداخت ها برای اینفلوئنسرهای اینستاگرام مواریز ی شود. در برخی حالات که کسب و کارهای کوچک با اینفلوئنسرهای کلان همکاری می کنند، اگر پرداختی صورت بگیرد.ممکن است این مقدار کم باشد. اغلب تنها پرداختی که صورت می گیرد زمانی است که یک کسب و کار، محصولی رایگان را برای یک شخص اینستاگرامی تولید می کند تا از آن استفاده کند.  هم چنین در بین سلبریتی ها متداول است که پرداخت هایی شش رقمی در هر پستی که می گذارند به دست آورند. بر طبق هاپر اچ کیو، بالاترین نرخ این پرداخت ها عبارتند از:

 • سلنا گومز – ۵۵۰ هزار دلار برای هر پست
 • کیم کارداشیان- ۵۰۰ هزار دلار برای هر پست
 • کریستین رونالدو – ۴۰۰ هزار دلار برای هر پست
 • کایلی جنر – ۴۰۰ هزار دلار برای هر پست
 • کندال جنر – ۳۷۰ هزار دلار برای هر پست

اینفلوئنسرهای کلان در هیچ جا مقداری نزدیک به این ارقام را به دست نمی آورند. اما آن ها هنوز درآمدی راحت را از پست هایشان به دست می آورند. بالاترین مقدار میانگین پرداختی برای اینفلوئنسرهای کلان، بر طبق هاپر اچ کیو عبارت است از:

 • هودا کاتان- ۱۸ هزار دلار در هر پست
 • کامرون دالاس- ۱۷ هزار دلار در هر پست
 • زوئلا – ۱۴ هزار دلار در هر پست
 • ناش گریر – ۱۳ هزار دلار در هر پست

البته، اکثر اینفلوئنسرها ، اینفلوئنسرهای خرد هستند. برندها عموما برای هر پست اینستاگرامی حدود ۵۰ دلار می دهند.

با این حال چه کسی برای هر پست ۱ میلیون دلار درمی آورد؟

علی رغم داشتن ۱۰۷ میلیون دنبال کننده (در مقایسه با سلنا گومز که دارای ۱۲۸ میلیون دنبال کننده است) بیانسه می تواند برای هر پست تبلیغاتی مبلغ ۱ میلیون دلار به دست آورد. برای چند دقیقه کار، مبلغ شگفت آوری است!

 1. ۵۰ اینفلوئنسر برتر اینستاگرام دارای ۱ میلیارد فالوور می باشند

با بررسی پروفایل ۵۰ کاربر برتر اینستاگرام می توان تعداد ۳.۱ میلیارد دنبال کننده را مجموعا برای این ۵۰ اکانت اینستاگرامی محاسبه کنید. همه این اکانت ها به کار با اینفلوئنسرها تمایلی ندارند. (اکانت برتر، برای مثال، خود اینستاگرام است) و این نشان دهنده دست یابی به برندهایی با جیب پر پول است.

 1. اینفلوئنسرهای فیتنس اینستاگرام دارای ۱۲.۶ میلیون فالوور می باشند.

بر اساس آمار مدیاکیکس، ۲۰ اینفلوئنسر برتر فیتنس در اینستاگرام مجموعا دارای ۱۰۰ میلیون دنبال کننده می باشند.

بر این اساس، برترین اینفلوئنسر فیتنس اینستاگرام @JenSelter می باشد که دارای ۱۱.۱ میلیون فالوور است کهتوسط @Michelle_Lewin با ۱۰.۴ میلیون دنبال کننده، دنبال می شود. با این حال در سپتامبر سال ۲۰۱۷، موقعیت های برتر برعکس شدند، که اکنون مایکل لوین به نسبت جان اسلاتر با ۱۱.۵ میلیون دنبال کننده، دارای ۱۲.۶ میلیون دنبال کننده می باشد.

 1. اینفلوئنسرهای سلامتی و زیبایی دارای ۲۰.۶ میلیون فالوور می باشند.

فوربس لیست۱۰ اکانت تاثیرگذار زیبایی را استخراج کرده است. بر این اساس اکانت با ۵۷.۴۸۱.۰۰۰ فالوور در اکتبر ۲۰۱۷ در صدر لیست قرار دارد. شاید شناخته شده ترین این اینفلوئنسرها زو سوگ، آکا زوئلا باشد. اما او معروفیت موثر خود را در یوتیوب پایه گذاری کرد. هم اکنون او دارای ۱۱.۲ فالوور می باشد.

اینفلوئنسر مارکتینگ هاب یک نظر سنجی درباره افزایش بازاریابی اینفلوئنسرها در اوایل امسال انجام داد. آن ها معتقدند که میانگین اینفلوئنسرهای اینستاگرامی در حوزه زیبایی دارای ۱۰۵.۳۰۰ فالوور می باشد.

 1. اهمیت اینستاگرام در شناختن محصولات و برندهای نوظهور

۶۰ درصد از کاربران می گویند که محصول و خدمات هایی را در اینستاگرام شناخته اند که قبلا نمی شناختند. اینستاگرام واضحا برای کسانی که در مراحل اولیه فروش خود هستند کارساز است. بر طبق نظرسنجی کام اسکور در سال ۲۰۱۶ در اینستاگرام، ۷۵ درصد از کاربران اینستاگرام اقداماتی را انجام می دهند، برای مثال از یک وب سایت بازدید می کنند، جست و جو یا خریدی را انجام می دهند و یا از پستی که خوششان آمده، به دوستشان پیشنهاد می دهند.

 • هشتگ ها ۱۲.۶ درصد بیشتر از پست هایی که فاقد هشتگند، کاربران را مشغول می کنند.

یکی از بررسی های کلیدی درباره مطالعه اینستاگرامی این است که پست هایی با حداقل یک هشتگ، ۱۲.۶ درصد بیشتر مردم را درگیر خود می کنند. بر اساس مطالعات انجام شده ۹۱ درصد از پست ها با برندهای برتر از ۷ یا تعداد کم تری هشتگ استفاده می کنند، و ۸۸ درصد از پست های برند حداقل از یک هشتگ استفاده می کنند.

واضح است که هشتگ ها نقش مهمی در کمک به کاربران در جهت یافتن محتوا در اینستاگرام بازی می کنند. تیلور لورن در «جهت یابی نهایی به هشتگ های اینستاگرام» در سال ۲۰۱۷ تاکید می کند که «هشتگ به سازماندهی و دسته بندی کردن عکس ها و محتواهای ویدیویی کمک می کند و فرآیند و کشف محتوا و بهینه سازی آن را بهبود می بخشد».

 1. بهترین زمان برای گذاشتن پست در اینستاگرام ۸ تا ۹ صبح است

با اینکه بر اساس الگوریتم جدید اینستاگرام پست ها دیگر براساس تاریخ مرتب نمی شوند، هنوز زمان هایی هستند که ترجیح داده می شود در همان ساعات پست گذاشته شود. CoSchedule این را در «۲۰ مطالعه و پژوهش درباره بهترین زمان برای پست گذاشتن در رسانه های اجتماعی  چیست» مورد مطالعه قرار می دهد.

آن ها در مطالعاتی همانند کوییک اسپرت، اله و کو، پست هافینگتنون، ترک ماون، مارکتینگز پروفز و بعد ها در داده CoSchedule کار خود را انجام دادند. بر اساس این مطالعات  بهترین زمان گذاشتن پست بین ۸ تا ۹ صبح، ۲ صبح و ۵ بعد از ظهر است. بدترین زمان ۳ تا ۴ بعد از ظهر است. دوشنبه ها و سه شنبه ها موثرترین روزها برای پست گذاشتن در اینستاگرامند.

 1. استوری های اینستاگرام دارای ۲۵۰ میلیون کاربر فعال روزانه است

استوری اینستاگرام را در آگوست ۲۰۱۶ معرفی شد. این را می توان یک رقابت مستقیم با اسنپ چت دانست. تنها چند سال نیاز است تا استوری اینستاگرام از پیام های اسنپ چت پیشی بگیرد. هم اکنون استوری های اینستاگرام روزانه دارای ۲۵۰ میلیون کاربر در مقایسه با اسنپ چت که دارای ۱۶۶ میلیون کاربر است، می باشد.

نیمی از کسب و کارهای موجود در اینستاگرام یک استوری را در ماه تولید می کنند. کاربران اینستاگرام  با سنی کمتر از  ۲۵ سال، کاربرد روزانه خود از اینستاگرام را به ۳۲ دقیقه افزایش داده اند، در حالی که بالای ۲۵ ساله ها تنها ۲۴ دقیقه را در روز به خود اختصاص می دهند.

 

One thought on “۱۵ آمار شگفت انگیز درمورد اینستاگرام که نمی دانید!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *