3 پرسشی که مدیران موفق از کارکنانشان می پرسند

۳ پرسشی که مدیران موفق از کارکنانشان می پرسند

اگر می خواهید تیم شما مشتاق، متعهد و با اعتماد به نفس برای دستیابی به بینشی مشترک پیش برود، به طور مرتب این سؤالات را بپرسید. رهبران بزرگ و مدیران موفق می دانند که همه می خواهند سهمی در ایجاد این بینش داشته باشند. تیم خود را در این کار درگیر کنید و با در نظر گرفتن این سه سوال به آنها انگیزه دهید.

  1. اوضاع کاری چطور است؟

شما مجبور نیستید صبر کنید تا سال به سال اوضاع تیم خود را بررسی کنید. پرسیدن «اوضاع کاری چطور است؟» یک راه عالی برای درگیر کردن کارمندان برای کار و همکاری آنها با هم است. در مورد کاری که اکنون مشغول انجام آن هستند، پیشرفت یک پروژه یا در مورد مسیر شغلی آنها کنجکاو باشید. بازخوردهای مکرر و لحظه ای به همه نشان خواهد داد که مشارکت آنها برای دستیابی به این بینش حیاتی است.

  1. نظر شما چیست؟

پیتر دروکر (Peter Drucker) می گوید: «مدیران با زیردستان خود در مورد مشکلات صحبت نمی کنند، اما می دانند که چگونه کاری بکنند که زیردستان شان در مورد مشکلات صحبت کنند».

این نقل قول دروکر یادآور نقش رهبر در کمک به کارکنان برای موفقیت است. با پرسیدن نظر اعضای تیم خود، به آنها کمک کنید تا روی کارها عمیق تر شوند. رهبر بودن به این معنی نیست که در تمام کارها حق با شماست. رهبری یعنی کمک کردن به دیگران برای یافتن یک راه حل.

سعی کنید نظر تمام کارکنان، نه فقط اعضای تیم سخنگو، را جویا شوید. هر کس به نوبه خود ایده ای برای دستیابی به این بینش دارد. این ایده ها را بشنوید و آنها را با تمام اعضای تیم خود درمیان بگذارید. شما شگفت زده خواهید شد که چگونه اعضای تیم می توانند به یکدیگر روحیه بدهند.

  1. چگونه می توانم به تو کمک کنم؟

مارتین لوتر (Martin Luther) می گوید: «پرسش مکرر و حیاتی زندگی این است که برای دیگران چه کار می کنید؟»

این نقل قول مشهور لوتر در هر جنبه ای از زندگی درست است. منتظر نمانید که مشکلات به سوی شما بیایند. از کسانی که در اطراف شما هستند بپرسید چگونه می توانید به آنها کمک کنید. سپس، با پیگیری مطمئن شوید که وظایف انجام شده است، با کارمندان خود شانه به شانه کار کنید و بزرگترین مشوق آنها باشید- مخصوصا زمانی که پروژه های بزرگی در حال انجام است. –

وقتی شما به کارکنان و مشارکت آنها توجه می کنید، آنها با تلاش خالصانه در تبدیل بینش به واقعیت، به شما پاداش خواهند داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *