5 تکنیک مؤثر موفق ترین رهبران دنیا برای اجرای بهتر برنامه های استراتژیک

۵ تکنیک مؤثر موفق ترین رهبران دنیا برای اجرای بهتر برنامه های استراتژیک

از بین بردن تمام حواس پرتی هایی که باعث انحراف شرکت و تیم ها از برنامه های استراتژیک می شوند سخت است. وجود اولویت های زیاد در هر شرکت و سازمانی باعث می شود تا افراد نتوانند تمام تمرکزشان را روی اولویت های استراتژیک شرکت بگذارند. در بسیاری از شرکت ها وظایف و کارهای بسیار زیادی برای اجرا وجود دارند، با وجود این، همچنان ساعات بسیاری صرف کارهایی می شود که نسب به اولویت های استراتژیک شرکت اهمیت بسیار کمتری دارند. در چنین مواقعی چه باید کرد؟

تکنیک های مؤثر برای اجرای بهتر برنامه های استراتژیک

۱- اولویت های استراتژیک را به وضوح مشخص کنید

تا زمانی که ندانید اولویت های استراتژیک شرکت کدام ها هستند، نمی توانید به آن ها عمل کنید و آن ها را در اولویت قرار بدهید. برای تشخصیص این اولویت ها باید هم از ساختار استراتژیک شرکت و هم از نقش و نوع مشارکت خودتان در سازمان یا شرکت تان آگاه باشید. برای آگاهی از این دو باید به چهار سوال اساسی پاسخ بدهید:

  • سازمان شما چه بازی ای را انجام می دهد و چگونه قصد دارد در این بازی پیروز شود؟
  • این سازمان برای بردن بازی، باید به چگونه سازمانی تبدیل شود؟
  • چه سرمایه ها و ظرفیت هایی را باید به دست بیاورد؟
  • سهم شما در این تغییرات و پیشرفت ها چیست؟

دگرگونی استراتژیک نیازمند تغییرات اساسی است. برای شناخت این تغییرات نیاز دارید تا همه چیز را از وضعیت ذهنی، مهارت ها و تمرینات استاندارد گرفته تا فضا و تجهیزات را امتحان کنید. بسیاری از سازمان ها به دلیل عدم توانایی در تشخیص وسعت و قلمروی تغییرات، دچار شکست می شوند و هرگز نمی توانند ظرفیت خود را برای خلق کردن و ایجاد ارزش و اعتبار افزایش بدهند.

۲- میان اولویت های استراتژیک و اولیت های روزانه تفاوت قایل شوید

به طور خلاصه، اولویت های استراتژیک، ابتکاراتی هستند که به شما اجازه می دهند به سازمانی که خواهان آن هستید تبدیل شوید و در کسب رضایت مشتریان آینده و پیشبرد برنامه ها در بازی کسب و کارتان موفق تر عمل کنید. در حالی که مهم ترین وظایف و اولویت های روزانه، شامل ایجاد ارزش برای مشتریان فعلی است. قطعا شما نمی خواهید که مشتریان فعلی تان را ناامید کنید. با وجود این، این وظایف روزانه و غیر استراتژیک، که معمولا باید در زمان مشخصی به اتمام برسند و سرعت عمل در انجامشان اهمیت زیادی دارد، از برنامه های استراتژیک و طولانی مدت مجموعه جدا هستند.

شرکت شما هرگز بدون دنبال کردن اولویت های استراتژیک، به شرکتی که خواهان آن هستید تبدیل نخواهد شد. برای پیشبرد هر یک از این اولویت ها نیاز دارید تا زمان و منابع مورد نیازشان را فراهم کنید. بنابراین اولین قدم تشخیص این اولویت های استراتژیک و جدا کردن آن ها از وظایف و اولویت های روزانه است.

۳- منبع حواس پرتی های غیر استراتژیک را تشخیص دهید

به شما این اطمینان را می دهیم که لیست وظایف روزانه تان با مواردی پر شده است که نه جزو برنامه های استراتژیک هستند و نه برای تقویت تعهداتی که به مشتریان فعلی تان دارید ضرورت دارند. با این وجود ممکن است شما بسیاری از این وظایف را به عنوان کارهایی فی الفور و یا مهم دسته بندی کرده باشید. اما اجازه بدهید نگاهی به منشأ این کارها بیاندازیم و متوجه شویم که چرا برخلاف تصورتان این ها وظایف مهمی نیستند و چگونه با این وجود زمان زیادی را از شما می گیرند.

جلساتی که برنامه ریزی درستی برای آن ها صورت نمی گیرد معمولا به نتایج درستی هم منجر نمی شوند. مکالمات بدون برنامه ممکن است باعث رسیدن به ایده های خوب زیادی بشوند اما این ایده ها لزوما استراتژیک و یا برای افزایش تعهد مشتری ضروری نیستند. بنابراین اگر جلسات شما با یک برنامه ی واضح و مشخص پیش نرود، ممکن است زمان زیادی را هدر داده و شما را به نتیجه ی مناسبی نرساند.

بیشتر جلساتی که برای بررسی مشکلات برگزار می شوند، به خاطر عدم توانایی در شناخت منبع مشکل به نتیجه ی درستی نمی رسند. قبل از رسیدن به راه حل هایی برای حل مشکل، بهتر است ابتدا منبع آن مشکلات را تشخیص بدهید؛ چرا که ممکن است راه حل های در نظر گرفته شده کمکی به حل مشکلی که منشا آن را نمی دانید نکنند.

اینترنت منبع فوق العاده ای برای کسب ایده های جدید و به روز است. اما تا زمانی که نتوانید زمان و نحوه ی استفاده از آن را مدیریت کنید، بدون آنکه متوجه باشید بخش زیادی از زمان مفیدتان را از دست می دهید. زمانی را در روز برای جستجو در نظر بگیرید و حواستان باشد آن را برای گشت و گذار بیهوده در فضای اینترنت هدر ندهید.

اجازه ندهید کارهای غیرضروری جایی در لیست کارهای روزانه و اولویت هایتان پیدا کنند. تشخیص بدهید که چرا چنین کارهایی به لیست کارهای روزانه تان راه پیدا کرده اند و انجام آن ها را متوقف کنید. هر ایده و وظیفه ای که کمکی به برنامه های استراتژیک و جذب مشتری نمی کند را نادیده گرفته و حذف کنید.

۴- از پروسه ی تصمیم گیری منظم استفاده کنید

اگر به همان شیوه ای که اکثر افراد تصمیم می گیرند تصمیم گیری کنید، کمکی به اولویت هایتان نخواهید کرد. برای رسیدن به تصمیات درست، باید از برنامه ای چهار مرحله ای پیروی کنید. در اولین مرحله باید مسأله را به طور واضح مشخص کنید. باید برای خودتان و دیگر افراد درگیر در تصمیم گیری مشخص کنید که دقیقا برای چه مسأله ای می خواهید به یک تصمیم برسید. در مرحله ی دوم امکانات، اولویت ها و محدودیت هایتان را در نظر بگیرید و براساس آن ها راه حل مناسب را انتخاب کنید. اغلب اوقات، سردرگمی ما در انتخاب یک راه حل و گرفتن تصمیمی مناسب، به عدم اطلاع صحیح از منابع و محدودیت هایمان باز می گردد.

در مرحله ی سوم باید راه حل ها را بررسی کنید. در بیشتر موارد اولین راه حل هایی که به ذهنمان خطور می کنند، براساس تجربیات قبلی و عادت هایمان شکل می گیرند. بنابراین با پیدا کردن اولین راه حل، موضوع را تمام شده ندانید و سعی کنید به دنبال راه حل های جدید و متفاوت تر باشید. در نهایت یک یا دو ایده ی برتر را انتخاب کنید. در مرحله ی آخر و در زمانی که ایده یا ایده های برتر را انتخاب کردید، باید به بررسی آن ها بپردازید. ببینید مزایا و معایب چنین تصمیماتی چی است و چه ریسک هایی را باید برای عمل به آن ها متحمل شوید.

با پیروی از این مراحل می توانید بهترین تصمیمات را بر اساس استراتژی شرکت و اولویت هایتان بگیرید.

۵- شرایط سخت را متفاوت مدیریت کنید

زمانی که کارها به طرز عجیبی زیاد می شوند، تنها به ۶ راه حل برای کنار آمدن با این شرایط و مدیریت کار ها نیاز دارید. اغلب افراد تنها یک راه حل غیر موثر را انتخاب می کنند و آن «تفکر رویاگونه» است. در واقع شما با انتخاب نکردن یک راه حل موثر، تنها باید منتظر معجزه ای باشید تا شرایط تان را به گونه ای بهتر تغییر بدهد.

در شرایط بحرانی لباس رزم تان را بر تن کنید و متعهد شوید که به مبارزه با این شرایط می پردازید. بهترین راه حل ها را پیدا کنید و زمان تان را برای تفکرات بی مورد و انتظار برای رسیدن معجزه هدر ندهید. برای موفق شدن در عمل به استراتژی ها، باید اولویت هایتان را بشناسید، عوامل انحراف را شناسایی کنید و بر روی اهداف تان تمرکز کنید. این سه اصل مهم ترین مواردی هستند که رعایت آن ها می تواند سازمان شما را به چشم اندازی که در ذهن دارید تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *