مدیریت منابع انسانی

۵ نکته ضروری جهت مدیریت ارتباط کارفرما با فریلنسر

امروزه کار با یک یا چند فریلنسر برای انجام بسیاری از کارها ضروری و یا حداقل بصرفه است.. به طوری که، اکنون فریلنسرها ۳۵ درصد از نیروی کار ایالات متحده را تشکیل می دهند و مجموعا بیش از ۱ تریلیون دلار در سال درآمد کسب می کنند.

اما چه اتفاقی می افتد که فریلنسر موجب بالا رفتن فشار خون شما می شود؟ وقتی آنها به تلفن های شما پاسخ نمی دهند؛ زمانی که آنها ایمیل های شما را بی پاسخ می گذارند؛ زمانی که به آنها پروژه های بسیاری را واگذار کرده اید و از آنها دور هستید و از کار آنها اطلاع ندارید؟
شما دلتان می خواهد سرتان را به میز بکوبید، اما آنچه شما واقعا نیاز دارید یک استراتژی است برای مدیریت یک فریلنسر و البته مدیریت  اضطراب خود. در این مقاله ۵ نکته ضروری جهت مدیریت ارتباط کارفرما و فریلنسر مطرح می کنیم. شما با عمل کردن به ایننکات می توانید رابطه کاری تان با فریلنسرها را بهبود بخشید. در نتیجه هم کار بهتری تحویل خواهید گرفت، هم فشار خونتان نرمال خواهد بود!

۱-انتظارات روشنی داشته باشید

انتظارات شما برای زمان بندی و به موقع بودن کارهایتان واضح است. این یک کلید. به عنوان مثال، شما ممکن است تاریخ خاصی را برای درخواست خود مشخص کنید. اما شما تا چه حد این انتظار را داشتید که کار شما به موقع تحویل داده شود؟ اگر شما به صورت (غیررسمی) می گفتید که کار در یک تاریخ خاص انجام شود عالی خواهد بود … اطمینان حاصل کنید که می دانید که چه چیزی نیاز دارید و در مورد آن با فریلنسر خود شفاف باشید. بدانید چه چیزی را برای چه زمانی نیاز دارید.

۲- قرارداد درستی تنظیم کنید.

۲- تنظیم قرارداد و ارتباط استانداردهای صریح و درست در مورد آنچه که می خواهید انجام شود و انتظار انجام آن را دارید. در صورت امکان، عواقب ناشی از نادیده گرفتن این قرار داد را بیان کنید. همچنین در مورد چیزی که نمی خواهید انجام شود نیز بحث کنید و آن را مشخص کنید. شما ممکن است این استانداردها را در ذهن خود بدانید اما لازم است در مورد آنها با فریلنسر خود نیز شفاف باشید.

۳- پیگیر باشید.

این کاملا قابل قبول و هوشمندانه است که کار خود را به صورت مستمر پیگیری کنید. اما اجازه ندهید احساسات شما همه چیز را در دست بگیرد و مشکل ساز شود. برای مثال، با فریلنسر تماس های متعدد بگیرید یا ایمیل های بسیاری ارسال کنید. (البته حواستان باشد زیاده روی نکنید، چون در این حالت ممکن است فشار خون فریلنسر بالا برود و اتفاقی بیفتد که نباید)! از یک استراتژی ارتباط منطقی استفاده کنید. برای ارتباط با فریلنسر زمان و دلیل مشخص داشته باشید تا در اسرع وقت به درخواست ارتباط شما پاسخ دهد.

۴- خودتان را کمتر عصبانی و بی حوصله کنید.

این بی حوصلگی و عصبانیت شما می تواند بر روی اطرافیان و کسانی که با آن ها رابطه کاری دارید تاثیر منفی بگذارد. بنابراین، یک گام به عقب بردارید، به آنچه که می توانید به دست بیاورید و به چشم اندازهای خود نگاه کنید. شما احساس می کنید حالتان بهتر است و همچنین در هنگام اجرای این استراتژی در بهترین حالت خواهید بود.

۵- نگاهی در آینه داشته باشید.

آیا شما به طور مداوم بی تاب هستید؟ آیا مردم را با سبک خود مخالف می بینید؟ آیا می ترسید که کسی به شما خبر بدی بدهد؟ آیا شما کسانی را که چندین مسئولیت بر عهده دارند و درحال انجام چند کار هستند شکست خورده و نا موفق می دانید؟ در حقیقت شما ممکن است برخی از این مشکلات را با فریلنسر خود داشته باشید، اما بخشی از مسئولیت نیز بر عهده ی شماست. بنابراین، مهم است که ببینید چه چیزی به بهبود وضعیت شما کمک می کند و وظایف خود را به خوبی انجام دهید.

در نهایت، با یک نگرش مثبت و یک استراتژی جامع برای خود، شما به خوبی به سمت یک روابط کارآمد با فریلنسر خود سوق پیدا می کنید و می توانید با او یک رابطه کاری خوب داشته باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *