3 تاکتیک کاربردی برای به روز کردن مدل کسب و کار

۳ تاکتیک کاربردی برای به روز کردن مدل کسب و کار

چرا باید به کسب و کار سرعت بخشید؟

ایده ی بزرگ: آیا شما آماده تغییر هستید؟ کسب و کار با سرعت هرچه تمام تر در حال حرکت است. برای تغییر آماده شوید، در این صورت است که  برند شما جان سالم به در می برد و رشد خواهد کرد.

«تنها قوی ترین و باهوش ترین افراد جان سالم به در نمی برند، بلکه کسانی دارای حیات خوهاند بود که بتوانند بهترین مدیریت را در تغییر از خود نشان دهند» – چارلز داروین

طی سال های اخیر، کسب و کارها با سرعت بالایی در حال رشد و پیشرفت هستند. این موضوع در برنامه های تبلیغاتی بی وقفه، هجوم محصولات جدید به بازارها، و اخباری که از پیشرفت ها منتشر می شود، واضح است.

برای مثال، تا همین چند سال پیش برای تاکسی گرفتن باید گوشی تلفن را برمی داشتید و با آزانس های تاکسی سرویس تماس می گرفتید و یا از تاکسی های خطی استفاده می کردید. اما اکنون و طی مدت زمان کمی اپلیکیشن هایی نظیر اسنپ چنان رونقی در شهرهای بزرگ یافت، که تاکسی سرویس های سنتی را با چالش و نگرانی جدی روبه رو کرده است.

ساخته شدن برای سرعت

روشی که مردم امروزه خرید می کنند تغییر کرده است. مشتریان انتظار دارند محصولات در دسترس آن ها باشد و آن ها به راحتی و در کمترین زمان ممکن بتوانند خرید کنند. به همین دلیل زمانی که اکنون در فروشگاه ها صرف می شود به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

برای چنین مشتری جدیدی، برندها یک تفریح محسوب می شوند و بخشی از جریان بی نهایت از رسانه هایی اند که از طریق تلفن های هوشمند خود آن ها را تحویل می گیرند.

فروشندگان جدید متعلق به نسل قبل می باشند که امسال به عنوان عظیم ترین نسل نیروی کار در آمریکا تبدیل شده اند و به عنوان بزرگترین خریداران محصولات تجملاتی در چندین سال بعد خواهند شد. تقاضای مصرف کننده با وادار کردن برندها به تحویل محصولات بیشتر و با سرعت بیشتر، و یا حتی تجدید نظر در مدل های کسب و کاری شان، در حال تغییر دادن روشی است که کسب و کار در آن عمل می کند.

  • با رکود فروش در فروشگاه های گپ و بنانا ریپابلیک، مالک گپ، اعلان کرد که قصد دارد مدلی سریع و به روز را ارزیابی کند تا دسته ای کوچک تر از محصولات را روانه ی بازار کند.
  • آدیداس اخیراً یک «کارخانه ی بسیار سریع» را افتتاح کرده است.

سرعتی که باید این برندها به آن برسند چیزی است که برند زارا را به بزرگترین خرده فروش مد در جهان تبدیل کرده است و سرمایه گذاری شرکت برن استین را برای جدا کردن ایندیتکس از زارا، که در واقع شرکت مادر زارا بود، به دست آورد و به بهترین مدل کسب و کار در پوشاک تبدیل شد.

البته، تحویل ساده محصولات تضمین کننده موفقیت نیست و یک برند هم چنین باید مطمئن شود که پیشنهاداتش در سبک زندگی مشتریان خوب از آب در می آید.

اما پیام داده شده به برندها کاملا واضح و شفاف است: عقب نشینی کنید و یا خطر منسوخ شدگی را به جان بخرید.

۳ تاکتیک برای به روز کردن مدل کسب و کار:

به گروهتان صدا ببخشید

کارمندانی که به راحتی نظرات خود را بیان می کنند احساس قدرت بیشتری در عمل دارند. مردم را به بحثی باز درباره افکار و احساساتشان درباره خلق استراتژی های سریع تر رسیدن به بازار تشویق کنید.

مقاومت در برابر تغییر را مدیریت کنید

مقاومت به تغییر یک مانع است که کمپانی هایی که می خواهند به مدل خود سرعت ببخشند با آن مواجه می شوند. کار کنید تا مقاومت را به وسیله اکتشاف نگرانی های تیمتان و با جدی گرفتن احساساتشان درک کنید. هنگامی که مردم باور دارند که که صدایشان به گوش می رسد، بیشتر مستعد تغییر هستند. تمرین کنید تا نگرانی های تیم خودتان را بشناسید و با آن ها کار کنید تا از تغییر حمایت کنند و آن را در آغوش بگیرند.

ترس را از مردمتان دور کنید

فرهنگی که با ترس تسخیر شده باشد قادر به جدی گرفتن تغییر نیست. ترس هرکس را از ریسک پذیری، متمرکز شدن، و متوقف کردن در برقراری ارتباط تشویق می کند. به علاوه، ترس برای سازمان شما هزینه در بر دارد که این هزینه ها در قالب غیبت، کاهش بهره وری، و از بین رفتن کیفیت محصولات و خدمات می باشند.

زمانی که تیم شما برای تغییر آموزش دید، شما قادر خواهید بود که با سرعت در مسیر رقبایتان پا بگذارید.

پیش به سوی جلو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *