5 نکته بازاریابی در اینستاگرام که برای پیشرفت کسب و کارتان نیاز خواهید داشت

۵ نکته بازاریابی در اینستاگرام که برای پیشرفت کسب و کارتان نیاز خواهید داشت

چگونه می توانید ترافیک بازدیدی خود را افزایش دهید و کسب و کارتان را با اینستاگرام ارتقا دهید؟

اینستاگرام یک رسانه معروف است که هم اکنون دارای بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر است. اینستاگرام از رشد دو برابر سالانه خود از سال ۲۰۱۳ لذت می برد و بیشتر از شبکه های اجتماعی مانند پینترست و توییتر پیشرفت کرده است.

چرا اینستاگرام مورد توجه بازاریابان اینستاگرام قرار گرفته است؟

اینستاگرام یک خدمات شبکه اجتماعی قوی در موبایل ها است و به کاربران این امکان را می دهد که عکس بگیرند و ویدیوهای کوتاه ضبط کنند. (حداکثر ۱۵ ثانیه) و سپس آن ها را دیگر پلت فرم های شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک، توییتر، فلیکر و تامبلر به اشتراک بگذارند. نسل های جوان تر از ارتباطات شفاهی فاصله گرفته اند، و این جمعیت بیشتر شیفته رسانه های بصری شده اند. در این جا نکات بازاریابی اینستاگرام آورده شده است:

۱- محتوایی را برای مخاطبین مورد نظر خود تهیه کنید

همانند یک رسانه بصری، اینستاگرام متمم بازاریابی فیسبوک و استراتژی های تبلیغاتی توییتر شما است. به علاوه قابلیت به اشتراک گذاری، در نظر بگیرید که عکس ها و گرافیک های خارق العاده، می توانند بازدید کنندگانی را برای شما جذب کنند و آن ها را به سمت قیف فروش شما هدایت کنند. به آن چه که برندهای مشهور برای بهینه سازی فضای اینستاگرام خود انجام می دهند نگاهی بیاندازید.

فراموش نکنید که از فیلترها استفاده کنید، عکس های فوری و بدون فیلتر در ابتدا خیلی عادی به نظر می رسد.  به همین دلیل است که اینستاگرام با آوردن تکنولوژی فیلترینگ تصاویر، به شما این امکان را می دهد که عکس های خود را به عکس هایی خوش چهره همانند اسنپ چت تبدیل کنید.

۲- فالوورها را عاقلانه به پیج خود هدایت کنید

با این که اینستاگرام اجازه اشتراک گذاری لینک های قابل کیلیکی را در کپشن نمی دهد، اما شما می توانید یک لینک را با حداکثر ۱۵۰ کاراکتر در قسمت بیوی خود قرار دهید. بیشتر بازاریابان از این ویژگی برای هدایت و ارجاع بقیه به صفحه اصلی کسب و کار خود استفاده می کنند.

شما می توانید یک آدرس را روی تصویرتان قرار دهید، اما بهتر است بازدید کنندگان را به قسمت بیو که دارای لینکی قابل کلیک است هدایت کنید.

۳- سعی کنید متن ها پیام های توضیحی تان کم باشد

اینستاگرام همانند توییتر کاراکترهای پست شما را محدود نمی کند. با این حال، بهتر است اجازه دهید تصویری که به اشتراک می گذارید اصل مطلب را بگوید. به علاوه، از آن جا که پیام های کوتاه توییتر و فیسبوک ترافیک و تعاملات بیشتری را به سمت خود می کشد، مخاطبین اینستاگرام شما با این روش مخالفتی ندارند. بدین صورت که کپشن های مفهومی بینشی مکمل را ارائه می دهد و نرخ سرگرمی افراد را برای شما افزایش می دهد.

۴- حداکثر کردن فرصتی برای سرگرم کردن مخاطبین

هشتگ ها را امتحان کنید. انتخاب یک هشتگ مناسب نیاز به علم دقیقی ندارد، لذا به موقعیتی که در آن هستید توجه کنید و با بلاگرهایی که اغلب کلماتی جالب را ارائه می دهند مشورت کنید.

درخواست های فالوو را قبول کنید و افرادی را که عکس های جذاب به اشتراک می گذارند و نکاتی را برای بازاریابی شما آموزش می دهد فالوو کنید. فراموش نکنید کاربران وب سایت و خبرنامه خود آگاه کنید که شما در اینستاگرام عضوید. دکمه فالو اینستاگرام خود را آن جا اضافه کنید و یا به صورت متناوب به مشترکین خود یادآوری کنید که در آن جا محتواهایی را به اشتراک می گذارید.

۵- تست مداوم و ردیابی

در رسانه های اجتماعی، روش ها و تمایلات، در یک لحظه ظاهر و ناپدید می شوند، لذا گوش و چشمتان را به نوآوری ها و ابتکارات و هم چنین تغییرات اینستاگرام باز کنید. با تست آپشن های جدید، کارآمدی عملکرد شما بهبود می یابد و بازدیدکنندگان زیادی از آن آگاه می شوند.

همانند دیگر سایت های شبکه ای مین استریم، اینستاگرام ابزاری تحلیل را پیشنهاد می دهد که به شما در ردیابی عملکرد کمک می کند.

از این نتایج استفاده کنید تا تنظیماتی را برای عکس ها و تصاویری که پست می کنید انجام دهید. عواملی که می توان در نظر گرفت عبارت است از:

  • بهترین زمان برای پست تصویری در اینستاگرام
  • بسامدی مناسب برای پست هایتان
  • نرخ موفقیت هشتگ های متفاوت
  • بهترین کپشن ها و بهترین کلمات در کپشن
  • نرخ تغییر بگو تا انجام دهند (CTA) در شرکت ها

نتیجه

اینستاگرام یکی از پرچمداران اینترنت بصری، موبایلی و مدرن است. شما می توانید آن را از اپ استور اپل به صورت رایگان دانلود کنید و یا آن را از گوگل پلی بگیرید. عکس بگیرید و به اشتراک بگذارید، مرزی است تا به رسانه ای اجتماعی تبدیل شود و عبارات منتخب را پست کند. در واقع، به لطف تجربه آپلود سریع و کارآمد در اینستاگرام و تبدیل افراد مبتدی به افرادی خبره، به اشتراک گذاری چند پلت فرم یک نوآوری جالب در شرکت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *