7 نرم افزار برتر مدیریت زمان برای فریلنسرها

۷ نرم افزار برتر مدیریت زمان برای فریلنسرها

نداشتن رئیس: این چیزی است که به برخی از فریلنسرها انگیزه می دهد تا از مشاغل سنتی شان دست بکشند و خودشان وارد عمل بشوند. آن ها به مسئولیت های زمان بندی کاری شان، به کار کردن از خانه و به این که تصمیم بگیرند چه پروژه هایی را بگیرند و چه زمانی آنها را بردارند، عشق می ورزند.

این زندگی کاری برای کسانی که به آنچه انجام می دهند علاقه مند هستند و انگیزه و مهارت های سازمانی دارند تا خود را در مسیر کارآمدی نگه دارند، بسیار ایده آل می باشد.

اگر شما استراتژی و ابزارهای لازم را برای برقرار کردن تعادل بین مسئولیت های کاری، مسئولیت های شخصی و مسئولیت های خانوادگی/اجتماعی نداشته باشید، فریلنسر بودن می تواند یک کابوس مدیریت زمان باشد.

اما آنچه که همه ی فریلنسرهای موفق همگی می گویند این است که رویه ها و فرآیندهای خود را طوری انجام می دهند تا کارآمد باشند و بنابراین زمانی برای دیگر بخش های زندگیشان نیز داشته باشند.

در ادامه به هفت ابزار مدیریت زمان اشاره می کنیم که شما را سازمان یافته و کارآمد نگه می دارد:

۷ نرم افزار برتر مدیریت زمان برای فریلنسرها

  1. Time Doctor

یکی از مواردی که معمولا فریلنسرها پیگیری نمی کنند، زمانی است که صرف کارهای جانبی روزانه شان می کنند. زمانی که صرف تلفن، بازاریابی برای مشتریان جدید، کار بر روی پروژه های مشتریان، استراحت، کار با رسانه های اجتماعی و دیگر فعالیت های غیر مرتبط با کار می کنند.

این ابزار، زمانی که شما صرف هر فعالیت می کنید را همراه با یک گزارش بسیار ساده به طور کامل به شما ارائه می دهد. با داشتن گزارش، شما قادر به ارزیابی و برقرار کردن تنظیمات خواهید بود. Time Docotor در زمانی که با رسانه های اجتماعی کار می کنید، به شما تذکر می دهد، برای مثال از شما می پرسد که آیا این فعالیت مربوط به کار است یا نه؟

هدف این است که زمانی را که باید کار کنید بر روی آن متمرکز باشید و شاید با ظاهر شدن این پیام ها، کمی احساس گناه کنید.

  1. Pomodoro Timer

روش مدیریت زمان Pomodoro برای دهه ی ۱۹۸۰ است و واقعا ساده می باشد. در حقیقت شما یک تایمر را معمولا برای هر ۲۵ دقیقه قرار می دهید، و به صورت متمرکز در این ۲۵ دقیقه و قبل از ۵ دقیقه استراحت کار می کنید. این یک بخش زمانی است و می توانید قبل از یک استراحت طولانی مثلا ۳۰ دقیقه ای، چهار بخش زمانی داشته باشید. هر بخش زمانی یک Pomodro گفته می شود.

چندین نرم افزار وجود دارند که از مدل های مختلف تکنیک Pomodro استفاده می کنند. – آن ها را بررسی کنید و یکی از آنها که نیازهای شما را برآورده می کند را انتخاب کنید. –

  1. Sighted

اگر شما با قرار دادن زمان برای مشتریانتان از آنها حمایت می کنید، باید تا حد ممکن صادق و صریح باشید. شهرت شما در معرض خطر است و ممکن است به خاطر کار بیش از حد و نداشتن زمانبندی مناسب، مشتریانتان را از دست بدهید. Sighted همه آنها را تغییر می دهد. شما می توانید کار مربوط به هر پروژه مشتری را تنظیم کنید و به صورت دیجیتالی زمان صرف شده را ردیابی کنید. گزارشی که ایجاد می کنید زمان شما را برای هر مشتری تایید می کند و به کار شما اعتبار می دهد.

  1. Toggl

یک نظرسنجی که اخیرا از ۲،۰۰۰ کارگر انجام شده است نشان می دهد که میانگین اتلاف زمانی برابر با ۷۵۹ ساعت در سال می باشد. به همین دلیل کارفرمایان شروع به استفاده از نرم افزارهای زمانی مانند Toggl کردند. اما Toggl تنها برای محل کار های رسمی نمی باشد. فریلنسرها می توانند پارامترهای ردیابی زمانی خودشان را قرار دهند و همچنین زمان کار، استراحت و یادآورها را برای زمانیکه حواسشان به کار نیست، قرار دهند.

  1. Rescue Time

Rescue Time بخش کوچکی از یک نرم افزار است که فریلنسرها را به طور کامل کنترل می کند. با استفاده از آن، شما می توانید تمام وب سایت هایی که حواس شما را در حین کار از کار پرت می کنند مسدود کنید. یا هشدارهایی را قرار دهید که متوجه شوید چه مقدار از زمانتان را صرف چه کار خاصی کرده اید. این نرم افزار به صورت خودکار در طول روز زمان هایی را که برای هر عملی صرف کرده اید را ثبت و مشخص می کند (مثلا ایمیل، تلفن و …).

  1. Thrive Solo

آیا می دانید در مقابل وقتی که برای هر مشتری می گذارید چه مقدار درآمد از آنها کسب می کنید؟ برگه ثبت زمانی شما چقدر دقیق و صحیح است؟ Thrive Solo بر اساس ورودی های شما، صورت حساب های خودکار تولید می کند. گزارش ها طوری تولید می شوند که فریلنسرها با دیدن آنها می توانند متوجه شوند که چطور زمان خود را گذرانده اند و آن زمان چطور می توانست به شکل بهتری مدیریت شود.

  1. Harvest

همچنین مدیریت زمان به معنی بهینه سازی وظایف شما تا حد ممکن با یافتن روش های خودکار تکمیل کار، می باشد. ممکن است Harvest برای این کار مناسب باشد. گزارش های گرافیکی روزانه این امکان را می دهد تا ردیابی کنیم که چه مقدار زمان برای هر پروژه صرف کرده ایم- این گزارش های گرافیکی به شما در تخمین پروژه های آتی و برآوردهای بهتر کمک خواهد کرد. از دیگر ویژگی های آن، صورت حساب و رسید پرداخت خودکار و همچنین ردیابی هزینه ها می باشد.

ماندن در کار برای فریلنسرها بسیار مشکل است- بسیار سخت تر از آن که در محیط کاری سنتی بوسیله سرپرستان چک شوند. – شما برای خودتان کار می کنید؛ بدون اینکه به دیگران پاسخ دهید/ البته باید به خودتان پاسخگو باشید. برای جلوگیری از حواس پرتی به خصوص زمانی که در خانه کار می کنید، خود کنترلی بسیار مهم است. نرم افزار مدیریت زمان مطمئنا تنها راه حل نیست، اما می تواند یک راه حل موثر را فراهم کند و ارزش یک بار امتحان کردن را دارد.

One thought on “۷ نرم افزار برتر مدیریت زمان برای فریلنسرها”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *