رشد کسب و کار شما در شبکه های اجتماعی

۷ نکته کاربری برای رشد کسب و کار شما در شبکه های اجتماعی

شکی نیست که رسانه های اجتماعی یک ابزار بازاریابی ضروری هستند. این یک اصل است که مدیران حرفه ای آن را به خوبی می فهمند. با این حال، با توجه به هر پلت فرم بازاریابی، شما باید برنامه ریزی و هماهنگی مخصوص به همان پلت فرم را مدنطر قرار دهید تا بتوانید به وسیله آن پلت فرم به تعامل و برقراری ارتباط با دیگران بپردازید. در اینجا چند مرحله کلیدی برای چگونگی استفاده موثر از شبکه های اجتماعی در جهت رشد کسب و کار شما گفته می شود.

  1. با ثبات باشید

من مطمئن هستم که شما این حرف را بارها قبل شنیده اید. ثبات قدم،کلید موفقیت هر چیزی است که شما انجام می دهید و این کار در رسانه های اجتماعی متفاوت است. برای رسیدن به یکپارچگی، شما باید پیش ازا نجام هرکاری، زمان وکارهای خود را برنامه ریزی کنید و یک موضوع و یک برنامه مشخص برای زمان های خاص به وجود بیاورید.

به عنوان مثال، اگر تصمیم گرفتید که در ساعات مختلف روز در شبکه های اجتماعی خود عکس بگذارید، لازم است که این برنامه را همیشه حفظ کنید زیرا این همان چیزی است که پیروان شما انتظار دارند. سازگاری و سر وقت بودن باعث می شود مخاطبان وفاداری را برای خود بوجود بیاورید که می توانید آنهارا به مشتریان محصولات خود تبدیل کنید.

  1. محتوای مخصوصی را برای هر پلتفرم (نرم افزار) ایجاد کنید

در حالی که پست های شبکه های اجتماعی شما ممکن است، همه دارای یک موضوع باشند، مهم است که موضوع خود را همیشه به صورت هیجان انگیز نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که هر پلت فرم موضوع را از یک دیدگاه دیگر در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد که برای توییتر آن موضوع را کوتاه و شیرین بیان کنید، درصورتی که می توانید یک پست طولانی در LinkedIn  قرار دهید و یا عکس های مرتبط با موضوعتان در Instagram قرار دهید. در نهایت همه این ها باید به صورت جدا از هم باشند و هیچ گاه مثل همدیگر نباشند و در آنها تکرار وشباهتی وجود نداشته باشد. ایجاد محتوای سفارشی تمام فیدهای شما را به صورت منحصر به فرد و تازه نگه می دارد و مخاطبان شما برای خواندن و پیروی شما علاقه مند تر می شوند. در حالت ایده آل، محتوا باید یکسان ، اما متفاوت باشد. این توازن را پیدا کنید تا به خوبی پیشرفت کنید.

  1. پیام رسانی شما درست باشد

در هنگام برنامه ریزی مطالب خود توجه داشته باشید که هر پست باید پیام نام تجاری شما را نشان دهد، زیرا این نشان دهنده دیدگاه و ارزش شرکت شما است. هرگزاز نام تجاری شرکت خود برای دوستداران و پیروان وکارهای نامربوط وهدف های نادرست و نامعقول استفاده نکنید.

در عوض پیغام خود را در تمام برنامه های اجتماعی حفظ کنید و اطمینان حاصل کنید که همیشه با پیام کلی برند خود هماهنگ شده باشید. انجام این کار وضعیت شرکت شما را به عنوان یک نام تجاری قابل اعتماد در چشم طرفدارانتان قرار می دهد و می تواند راه زیادی برای ایجاد ارتباط با مشتریان ایجاد کند و اعتماد آنها را نسبت به شرکت جلب کند؛ زیرا هیچ کس نمی خواهد با نام تجاری که وظیفه خود را نمی داند ارتیاط برقرار کند.

  1. ایجاد محتوای مرتیط و مهم

گفته شده است، هیچ چیز جدیدی در زیر آفتاب وجود ندارد، اما این نباید شما را از ایجاد محتوایی که اهمیت دارد، باز دارد. انجام این کار مربوط می شود به اینکه شما تلاش کنید تا بفهمید و متوجه شوید که مخاطبان شما بیشتر از کدام برنامه اجتماعی استفاده می کنند. به عنوان مثال، اگر مخاطبین مورد نظر شما اینستاگرام را به فیسبوک ترجیح می دهند، این به شما یک ایده واضح از نوع محتوایی را که شما باید برای رسیدن به این مخاطبین به ارمغان بیاورد، به شما می دهد.ارسال متن ها و پست های مرتیط با شرکت یک راه عالی برای جذب و حفظ مشتریان است که واقعا به شما می تواند کمک کند. بنابراین اجازه ندهید عوامل بیرونی حواس شما را پرت کنند و باعث شوند شما از هدفتان دور شوید. این یکی از دلایل داشتن حساب های رسانه های اجتماعی است.

  1.  کدام برنامه به کسب وکار شما کمک می کند

همان طور که می بینید، برخی از برنامه های اجتماعی درحال افزایش مخاطبان خود هستند و رشد بهتری نسبت به سایر برنامه ها دارند. به همین دلیل مهم است که تحقیقات خود را در ابتدای کار انجام دهید تا تعیین کنید که کدام پلت فرم برای کار شما مفید است و مشتریان مورد نظر شما ازچه برنامه ای استفاده می کنند و چگونه آنها را جذب کنید. به این ترتیب، می توانید عمدا محتوایی را ایجاد کنید تا بتوانید به طور مستقیم از طریق آن پلتفرم با مخاطب هدف خود ارتباط برقرار کنید.

  1.  پست گذاشتن در تمام شبکه های اجتماعی

ممکن است شما یک برنامه را بر برنامه دیگر ترجیح دهید، اما مهم است که در همه شبکه های اجتماعی پست ایجاد کنید. در حالت ایده آل، شما باید یک حساب کاربری با تمام شبکه های بزرگ اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک، LinkedIn و Instagram داشته باشید. یوتیوب یکی دیگر از شبکه های ارزشمندی است که در حال رشد است و مخاطب را جذب می کند، همچنین سرمایه گذاری اولیه کمتری نسبت به دیگر برنامه ها نیاز دارد. دنبال کنندگان یوتیوب نسبت به این برنامه وفاداری بسیاری دارند. یوتیوب نیز در طول زمان توانسته است پیشرفت بیشتری داشته باشد. نرم افزار مدیریت رسانه های اجتماعی خودکاری همانند hootsuite.com و sproutsocial.com نیز وجود دارند که می توانند به شما در استفاده بهتر از آن ها و مدیریت وقت شما کمک کند.

  1. فقط به خاطر لایک پست نگذارید

همه محتوایی که شما ایجاد می کنید ممکن است دیده نشوند، اما اگر پست شما واقعا مرتبط با شرکت وب رند شما باشد ممکن است بسیار مفید واقع شود. چیزهایی مانند پست های فنی وبلاگ، پست های صادقانه و … همه عناصر بسیار ضروری هستند که کمک می کند تا وظایف وکارها و محصولات شرکت شما را به خوبی تشریح کند و به دیگران معرفی کند. با این روش شاید خوانندگان به پست های شما دقت کنند و به پست های بی ارزش دیگر توجه نکنند.

پاداش! راه های خلاقانه برای ایجاد محبوبیتتان پیدا کنید

راه هایی برای نگه داشتن مخاطبان خود وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید مسابقات سرگرم کننده اجرا کنید که در آن شما مخاطبان را تشویق می کنید تا با پاسخ دادن به سوالات پر رمز و راز شما جوایزی دریافت کنند؛ یا می توانید به آنها برای به اشتراک گذاشتن مطالب شرکت شما با دوستانشان جایزه بدهید.ی کی دیگر از استراتژی های بزرگ، پیوستن به یک عامل مهم رسانه های اجتماعی مانند vlogger یوتیوب است که پس از آن می توانید محصولات خود را در کانال خود به فروش برسانید. در نتیجه شما به مخاطبان گسترده تر دسترسی خواهید داشت که می توانید محصول خود را با استفاده از رویکرد معتبر به فروش برسانید. علاوه بر این، این استراتژی محبوب و امن است که برای بسیاری از برندها مناسب است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *