اگر از تغییر شغل تان می ترسید، این نوشته را بخوانید!

اگر از تغییر شغل تان می ترسید، این نوشته را بخوانید!

چرا باید تغییر شغل داد؟

تغییر شغل می تواند برایتان دلهره آور باشد. ممکن است شما از کارتان ناراضی باشید. ممکن است شغل فعلی شما ناکارآمد باشد. به هر دلیلی، شما می دانید که آماده تغییر بزرگی هستید. با این حال، ایجاد این جهش، توانایی مواجهه با این ترس را برای اکثر ما به وجود می آورد. اما چرا در این مواقع خیلی می ترسیم؟

نسل گذشته، زمانی که مردم بین ۱۸ تا ۴۸ ساله بودند، به طور متوسط ​​۱۱.۷ شغل داشتند. طی سال ها، این تعداد به احتمال زیاد به سرعت کاهش خواهد یافت، زیرا تکنولوژی جایگزین شغل هایی می شود که زمانی از مشاغل کاربردی بودند. اما لازم نیست از تغییر شغل بترسیم. در عوض می توانیم به خواسته های مان از تغییر شغل بنگریم. اگر چه دو یا حتی بیش از ۲۰ سال سابقه در شغلی باشیم.

ماندن در شغلی که باعث بدبختی تان و از بین رفتن سلامتی تان می شود، چیز عجیبی نیست. تحقیقات نشان می دهد کسانی که به یک شغل می چسبند و در آن شغل ناموفق هستد، قبل از رسیدن به سن ۴۰ سالگی، بیشتر در معرض افسردگی، مشکلات عاطفی و مشکلات سلامت روان قرارمی گیرند.

کسانی که از وضعیت شغلی شان ناراضی هستند، در مقایسه با کسانی از که در زندگی حرفه ای شاد هستند، بیشتر در معرض کمر درد و سرما خوردگی قرار می گیرند. ماندن در کاری که از آن متنفرید همچنین می تواند بیشتر شما را در معرض افزایش وزن قرار دهد و از خواب گرانبهای تان بکاهد.

پس خبر خوب کدام است؟ این است که:

همه این اثرات منفی می تواند پس از یافتن آرامش خاطر منبع درآمدی مطمئن از بین بروند. اگر در زندگی شغلی تان ناموفق باشید، کافی است شغل خود را تغییر دهید. مطمئن باشید در این کار موفق تر خواهید بود. وقتی که ما به عنوان انسان یک کار را بارها و بارها تکرار می کنیم مغزمان در نهایت به حالت خودکار در می آید. چرا اینگونه است؟

به این دلیل که مغز ما اطلاعات جدید را پردازش نمی کند. هنگامی که اطلاعات در مغزمان قرار می گیرد، از مسیرهایی که قبلا تشخیص داده شده، استفاده می کند، تا آنها را پردازش و درک کند. این عمل به این دلیل است که مغزمان ذاتا تنبل است. مغز همیشه مسیر با کمترین مقاومت را انتخاب می کند.اما زمانی که تغییر شغلی می دهیم، مجبوریم چیزهای جدید یاد بگیریم. بدیهی است که این کار برایمان عالی است. (هرچند که همیشه در ابتدا جنبه یادگیری احساس نمی شود).

علی رغم این مورد، وقتی که ما چنین تغییری را ایجاد می کنیم، مغزمان دوباره شروع به فعالیت می کند و سیناپس های جدید تشکیل می شوند. به این ترتیب، تنها با ایجاد تغییر در شیوه ای که فکر می کنیم، می توانیم ساختار فیزیکی ماده مغزمان را تغییر دهیم. این عمل شاهکار کوچکی نیست. در دوران کودکی،  چرخش فکرمان آسان است اما پس از گذشتن از ۲۵ سالگی، تغییر مغز سخت تر می شود. همان طور که سن مان بیشتر می شود، نوروپلاستی که برایمان سودمند است کامل می شود. اگر موارد بیان شده به اندازه کافی متقاعدتان نمی کند، این را نیز در نظر بگیرید که یک تغییر شغلی این امکان را به ما می دهد تا در زندگی مان هدفی بزرگتر از هدف اولیه مان پیدا کنیم.

مطالعات نشان می دهد، کسانی که در شغل خود شادترند، احساس دستیابی به هدفشان را دارند. داشتن احساس دستیابی به هدف نیز ضامن سلامت روحی و جسمی است.

به نظر می رسد کسانی که از نظر ما هدف زندگی خود را درک کرده اند احتمال ابتلا به سکته مغزی، حمله قلبی کمتری دارند و ممکن است کمتر به ویروس ها، دیابت، سرطان متاستاتیک و بیماری های نوروژنیک مبتلا شوند. به عنوان مثال، پس از مطالعه مغز اتوپسی شده مبتلا به آلزایمر، محققان مرکز پزشکی دانشگاه راش دریافتند که بیمارانی که در دستیابی به هدف شان در زندگی اطمینان  بالایی دارند، علائم بالینی کمتری را در این زمینه تجربه کرده اند. بنابراین سعی کنید به شغل بعدی تان با دیدی مثبت تری بنگرید.تغییر شغل می تواند فرصت شگفت انگیزی برای خودشناسی باشد. اگر از شغل خود ناراضی هستید و تصمیم به تغییر شغل می گیرید، در واقع کنترل زندگی تان را به دست می گیرید. شما به چیزی که باعث نابودی روحیه تان می شود «نه» می گویید.

چنین طرز تفکری، مثبت است. هر زمان بخواهید به خودشناسی برسید، شما برنده میدان خواهید بود. اگر شغل شما توسط کامپیوترها ازبین رفته است و شما حق انتخاب دیگری نداشته اید، با یادگیری مهارتی جدید و ملحق شدن به عنوان نیروی کاری جدید، به خودتان ثابت می کنید که می توانید از موانع رهایی یافته و به اوج برسید.بنابراین، اگر شما رویای تان را دنبال کنید یا مجبور به تغییر شغل بشوید، جنبه های مثبت آن را نادیده نگیرید. در حالی که این مسیر ممکن است هموار نباشد، شما تغییر را آغاز نموده و این کار را انجام داده اید. پتانسیل افزایش شادی، طول عمر و شناخت بهتر عناصری برای تشویق این عمل می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *