4 چیزی که مشتریان دوست دارند در وب سایت تجاری شما ببینند

۴ چیزی که مشتریان دوست دارند در وب سایت تجاری شما ببینند

کسب و کارهای موفق می دانند که جذب مشتری در همان لحظات اولی که مشتری با کسب و کار آن ها آشنا می شود، روی می دهد. مهم نیست یک فروشگاه بزرگ باشد یا کوچک، موفقیت یک کسب و کار به توانایی آن در راضی نگه داشتن مشتری هایش بستگی دارد. فلسفه مشتری مداری در بسیاری از جنبه های کسب و کار از جمله حوزه دیجیتال، وارد شده است. در مورد کسب و کارهایی که به منظور پیشرفت کارشان، به وب سایت هایشان متکی هستند، جنبه دیجیتالی کسب و کار بسیار مهم است. چیزهایی را در وب سایتتان ارائه دهید که حداقل برخی از آن ها مورد پسند مشتریان شما واقع می شود، این کار باعث خواهد شد که آن ها حس کنند شما از آن ها قدردانی کرده اید.

۱- پاسخ دهی از طریق موبایل

جوابگو بودن از طریق موبایل (داشتن نسخه موبایل سایت) از این نظر که مطمئن شویم کاربران موبایل از این کار لذت خواهند برد، یک راه حل اقتصادی به حساب می آید. اما راحتی کار با موبایل تنها یکی از دلایلی است که می توان به لزوم این طرح ریزی نسبت داد. از سایر مزایای این طرح می توان به افزایش استفاده از موبایل، خرید اینترنتی و بازدیدها از رسانه های اجتماعی اشاره کرد. همچنین با این کار مجبور نیستید دو وب سایت مختلف داشته باشید که یکی برای کامپیوتر باشد و دیگری برای موبایل . یا این که دو ورژن متفاوت از یک وب سایت ایجاد کنید.

۲- حریم خصوصی و امنیت

آمریکائی ها به سیستم های امنیتی خودشان بسیار اهمیت می دهند. نظر سنجی ها نشان می دهند که آمریکائی ها در مورد اینکه چه کسی و در مورد چه چیزی درباره آن ها اطلاعات جمع آوری می کند بسیار محتاط هستند، اما هم زمان با این موضوع، توقع ندارند که اطلاعات آن ها لو نرود-تنها ۳% از امریکائی ها مطمئن هستند که اطلاعات مربوط به ایمیل آن ها و پیام های آن ها، خصوصی باقی می ماند و کس دیگری به آن ها دسترسی ندارد. و این دلیل بر این نیست که تنها آمریکائی بر روی اطلاعات خصوصی خودشان حساس هستند- این یک مساله جهانی است.

در صورتی که شما به حریم خصوصی تان خیلی حساس هستید و درباره آن نگرانید، می توانید HTTPS وب سایتتان را تغییر دهید. HTTPS پروتکلی برای نمایش سایتهای اینترنتی است، و همه آن چیزی که شما نیاز دارید تا درباره آن بدانید این است که این پروتکل، اطلاعات مربط به بازدید کنندگان وب سایت شما را مخفی و رمز دار می کند. HTTPS از استراق سمع اطالعات مربوط به بازدید کنندگان وب سایت شما، از سوی هر کسی که باشد، ممانعت به عمل می آورد، و بدین گونه از اطلاعات و حریم خصوصی این افراد محافظت می کند.

۳- جهت دهی بصری

هیچ چیز به اندازه جهت دهی ضعیف، برای یک وب سایت کشنده نیست! البته ویژگی های بد دیگری نیز در نحوه طراحی هستند که برای وب سایت شما مضر هستند. با این حال هیچ چیزی به اندازه این مضر نیست که یک نفر با یک نیت و خواسته آشکای وارد سایت شما شود و در عوض سایت شما اطلاعات و صفحات نامربوطی را به این فرد نشان دهد.

در صورتی هم که وب سایت شما کلاً یک صفحه داشته باشد، شما باید یک امکااناتی را در اختیاران کاربرانتان قرار بدهید که به راحتی در سایت شما مطلب دلخواهشان را جستجوکنند. وب سایت ها معمولاً منوهایی دارند که به کاربران این امکان را می دهند تا اطلاعاتی را که می خواهند، در سایت جستجو کنند. داشتن یک نوار جستجو یک اصل و یک نکته است. برخی از وب سایت ها می توانند طراحی منوی کلاسیک را برای نیل به یک راه حل خلاقانه تر، کنار بگذارند. همه گفته های بالا تا زمانیکه وب سایت ها طوری طراحی شوند که بازدید کنندگانشان در عرض چند ثانیه به آنچه که به دنبال آن هستند برسند، بسیار خوب و مفید است.

۴- سیگنال های اعتماد

همه چیز به اعتماد ختم می شود. مردم هرگز از کسب و کار و جایی که به آن اعتماد ندارند خرید نمی کنند. کسب و کارها نیز نمی توانند بدون اعتماد سازی به کسب و کار و تجارتشان ادامه بدهند. بدون اعتماد سازی، وب سایت شما بعنوان یک منبع قابل اعتماد برای کسب اطلاعات در نظر گرفته نمی شود. و این وب سایت، وب سایتی نخواهد بود که اعتماد به آن عاقلانه باشد.

خوشبختانه اگر طراحی سایت به گونه ای باشد که همه چیز تمام باشد، این خودش یک روش متفاوت از اعتماد سازی است. شما می توانید از قدرت اثبات اجتماعی و بررسی کاربران و توصیفاتی که می شود بهره ببرید تا عامه مردم، درست مثل بازدیدکنندگان شما یا کارشناسانی که ممکن است مردم نظرات آن ها را مد نظر قرار دهند، به این نتیجه برسند که کسب و کار شما مفید است. اطلاعات تماس، ویژگی ساده ای است که نشان می دهد کسب و کاری که پشت وب سایت این کسب و کار است، یک کسب و کار واقعی و اصولی است. همچنین شما می توانید مدال های گواهی دیجیتال را که کیفیت وب سایت شما را تایید می کنند به کار ببرید.

نکته مهم: افشای به هنگام اطلاعات مهم

یافتن غیر عمدی اطلاعات بر روی یک وب سایت و قرار دادن این اطلاعات در یک مکان اشتباه به خاطر تضادی که بین این دو هست، مشکل است. صاحبان فروشگاه های آنلاین احتمالاً می دانند که این عمل و شیوه حفاظت اطلاعات قیمت های خرید تا آخرین لحظه، به آن ها مربوط می شود.

نتایج مخفی کردن اطلاعات، بین رها کردن کارت و بررسی های بد تا کلاه برداری، گسترده است. این مساله احتمالاً قبلاً ها بیشتر اتفاق می افتاده است، اما به هر حال این مساله به کسب و کار شما خسارت وارد می کند. همیشه بهترین شیوه، دادن اطلاعاتی است که آن ها قبل از خرید به آن ها نیاز دارند، نه اینکه این اطلاعات را حین فرایند خرید در اخیتیارشان قرار دهیم. این کار باعث اعتماد سازی می شود.

3 دیدگاه در مورد “۴ چیزی که مشتریان دوست دارند در وب سایت تجاری شما ببینند”

    1. سلام دوست عزیز

      خوشحالیم که مطالب سایت مورد پسند و استفاده شما واقع شده و باعث افتخار ماست که به دوستانتون هم معرفی می کنید.

      موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *